مشاور شورای شهر فرانسوی می گوید: “چرا باید جان بسیاری از مردم را در معرض خطر قرار دهیم؟ زیرا چندین شهردار پس از انتخابات غیر ممنوع اعلام شده کرونا ویروس را گزارش دادند – RT World News

تصمیم پاریس برای برگزاری رأی گیری شهرداری در فرانسه چند روز قبل از قرار دادن کشور تحت کنترل اپیدمی کووید 19 به طور کامل “قابل درک نیست” ، یک شورای شهر به RT گفت که نظرسنجی ها یک فاجعه است.

در 15 مارس ، انتخابات این کشور در سراسر فرانسه برگزار شد ، زیرا این کشور در حال مبارزه با شیوع رمان کرمان ویروس بود. دولت تصمیم گرفت با وجود این واقعیت که ملت قبلاً هزاران نفر را آلوده دیده بود و تعداد مرگ و میرهای مربوط به این بیماری مخوف نزدیک به 100 نفر بود ، تصمیم به رای گیری بگذارد.
همچنین در rt.com
“لیبرالیسم نتوانست ما را بدون نقاب بگذارد”: بحران Covid-19 در معرض دموکراسی لیبرال غربی قرار گرفت ، آرمانهای “حاکمیت” را به همراه آورد.همانطور که بعداً مشخص شد این تصمیم کشنده بوده است. رسانه های فرانسه گزارش دادند که حداقل چهار رئیس شهرداری از جمله شهرداران و معاونان آنها در هفته های پس از انتخابات پس از حضور در مراکز رای گیری در روز رأی گیری ، در اثر کاوید 19 درگذشت. ده ها تن از دیگر مقامات شهرداری ، که همچنین در مراکز رای گیری مختلف در فرانسه کار می کردند ، در همان زمان آلوده شدند. آمار در مورد رأی دهندگان حتی وجود ندارد.

فهمیدنش سخته

ژان لوئیز پاساریو ، یک عضو شورای شهر در حومه جنوبی پاریس Vigneux-sur-Seine ، به RT France گفت: خطرات برگزاری انتخابات از همان ابتدا واضح بود. قرار دادن جان بسیاری از مردم در معرض خطر در زمانی که تقریباً همه مکانهای عمومی و تفریحی بسته شده بودند ، وجود داشت “چیزی که درک آن دشوار است ،” او گفت. وی به ویژه استدلال دولت را زیر سؤال برد “اعزام مردم به مراکز رای گیری” فقط چند روز قبل از تحمیل قرنطینه سراسری.
همچنین در rt.com
“چرا ما رای دادیم؟” مسئولان انتخابات فرانسه یک هفته پس از برگزاری رای گیری جنجالی در میان کووید 19با این وجود ، وی استدلال كرد كه به سختی هیچ گونه عقاید سیاسی در این مرحله وجود ندارد ، زیرا نتیجه رای گیری به خصوص برای La Republique En Marche رئیس جمهور امانوئل ماكرون مطلوب نبود! (جمهوری در حال حرکت) حزب. با این حال ، عضو شورای شهر از ژان لوک ملنچون از چپ دست La France (فرانسه بدون رنگ) هنوز هم دولت را مسئول عواقب رای می داند.

اخبار مرتبط  کنیا به دلیل ترس از گسترش Covid-19 ، دو بزرگترین اردوگاه پناهندگی در جهان را منزوی خواهد کرد - RT World News

“مدل سازی پیش بینی کننده آنها در هر حال کافی نبود.”

ماکرون خودش قبلاً “مسئولیت کامل را به عهده گرفت” به خاطر برگزاری انتخابات در مواجهه با انتقادات مخالف وی تصمیم خود را با گفتن اینكه توجیه كرد كه مردم نمی توانند تعویق آرا را به نوعی ببینند ، توجیه كرد “دستکاری – اعمال نفوذ.”

ما در خط مقدم بودیم

ماکرون اظهار داشت كه اگر شورای علمی فرانسه به او گفته باشد كه سلامت مردم را به خطر می اندازد ، او موافقت را به تعویق انداخت. رئیس جمهور در ادامه گفت فرانسوی ها “بدون شک این روزها بیشتر در زندان ها یا خیابان ها در فضای باز و نه در مراکز رای گیری آلوده شده بودند.”

پاساریو با بیان این مطلب که در یک نقطه معینی مردم از دستکشهای محافظتی در چندین ایستگاه فرار می کنند ، سؤال می کنند و مسئولان نیز فاقد ماسک محافظ هستند.
همچنین در rt.com
وکالت به RT می گوید: پزشکان از ابتدا به دروغ گفتند ، پزشکان به دادگاه نخست وزیر فرانسه ، وزیر پیشین در مورد عدم فعالیت Covid-19 شکایت می کنندسرانجام ، شمارنده آراء مجبور به نشستن در گروه های چهار نفری و در حالی که تقریباً شانه ها را می مالیدند بود. “ما واقعاً احساس می کردیم که در درجه اول در معرض خطر عفونت قرار گرفته ایم.” پاساریو گفت ، وی افزود: بسیاری از مقامات Vigneux-sur-Seine ، از جمله رئیس تیم تبلیغات انتخاباتی محلی حزب وی ، به این بیماری مبتلا شدند. “بی شک” در جاهای دیگر هم اتفاق افتاد.

از آن زمان پاریس تصمیم گرفته است که دور دوم انتخابات شهرداری ها را به تعویق بیندازد. به گفته رسانه های فرانسه ، این اتفاق می تواند در ماه ژوئن یا حتی در مقطعی از پاییز رخ دهد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *