“مصونیت” با مزایا؟ آلمانی ها نگران هستند که دولت برای شناسایی بازداشت شدگان Covid-19 “زندگی آسان تر” کند – RT World News

بنا بر گزارش ها ، برلین در صدد صدور شناسنامه ای است كه تأیید می كند كه دارنده از Covid-19 مصون است و می تواند آزادی بیشتری نسبت به هنوز آلوده نداشته باشد. این مسئله به بحث در مورد اینکه آیا بهبود از انسان در برابر عفونت مجدد محافظت می کند ، می افزاید.

دولت فدرال آلمان لایحه ای را تصویب کرده است که امکان واگذاری آن را فراهم می کند “کارت ایمنی کروناویروس” به گزارش روزنامه سوددوتچه زیتونگ ، با استناد به نسخه ای از این سند ، به هر کس که از این بیماری بهبود یافته است – و به همین ترتیب آنتی بادی های ضد بیماری ایجاد کرده است.

شناسه ها ، مشابه گواهی واکسیناسیون ، می توانند زندگی را آسان تر کنند “در خیلی جاها،” جنس اسپان وزیر بهداشت معتقد است. صاحبان “گذرنامه ایمنی” وی با اشاره به پرسنل بهداشت و درمان به عنوان نمونه گفت: وی فرصتی برای انجام آسان تر فعالیت های خاص به شما داده می شود.

در حالی که چنین منطقی به یک نگاه واضح است ، اما بخش های بعدی این لایحه نفوذ بیشتری را نشان می دهد. آنها به قانون حمایت از عفونت مراجعه می كنند كه براساس آن ، كشور می تواند افراد مسری یا افراد دارای علائم “مشكوك” را به زور به قرنطینه اعزام كند ، یا حتی آنها را از ورود به اماكن عمومی خاص منع كند.

این پیش نویس همچنین به کارفرمایان این امکان را می دهد تا در مورد همه اطلاعات کسب کنند “بیماریهای قابل انتقال” از کارمندان آنها ، احتمالاً از جمله Covid-19. تاکنون این حق فقط در مورد “بیماری هایی که با واکسیناسیون قابل پیشگیری هستند” اعمال شده است. با این حال ، به نظر می رسد که این طرح در انتظار باشد ، زیرا هیچ اطلاعات علمی موثقی در مورد ایمنی کرونویروس در برابر ابتلا به ویروس دوباره وجود ندارد.

اما ناظران آنلاین قبلاً این بخش ها را با آنچه در آلمان تحت رژیم نازی اتفاق افتاده تشبیه کرده اند. یک کاربر پیشنهادی“چسباندن یک [yellow] به سینه راست من ستاره شده و مرا به اردوگاه کارآزمایی می فرستند ، “ در حالی که یکی دیگر از شهروندان یادآوری کرد خوانندگان که “محدود کردن حقوق اساسی برای گروهی از جمعیت قبلاً در آلمان وجود داشته است.”

برخی دیگر توجه دارند که سازمان بهداشت جهانی (WHO) نسبت به ارائه چنین شناسنامه هایی هشدار می دهد. وجود دارد “بدون مدرک” گفته می شود ، افرادی که از Covid-19 بهبود می یابند از عفونت دوم محافظت می شوند ، در آخرین خلاصه ای که توسط مفسران آلمانی توییتر نقل شده است.

اخبار مرتبط  چهار سیارک برای شلیک بر فراز زمین در یک روز ، پس از هشدار فضانوردان 1 میلیون آنجا وجود دارد که می تواند به ما حمله کند - RT World News

برخی از آنها خاطرنشان كردند كه این اقدام اثر متضاد خواهد داشت. این باعث مردم می شود “برای اینکه به عمد آلوده شویم ، به این امید که روند بیماری به آسانی از بین برود و کارت ویژه دریافت کنند.” یکی افکار.
همچنین در rt.com
هنگامی که برلین در سراسر کشور برنامه ردیابی Covid-19 را دنبال می کند و به سیستم گسترده ای در اتحادیه اروپا فراخوانده می شود ، آلمانی ها با فکر حفظ حریم احتیاط دارندسیاستمداران محلی به همان اندازه نسبت به این ایده تردید داشتند. “تحت هیچ شرایطی نباید چنین داده هایی سوءاستفاده شود یا منجر به تبعیض شود.” اولریش کلبر ، کمیسر حفاظت از داده های فدرال ، به سودودوتچه گفت. کوردولا شولز- آسچه ، سخنگوی حزب سبز مسئول مراقبت های بهداشتی ، این برنامه ها را خوانده است “سوال برانگیز.”

در همین حال ، ایالت نوردراین-وستفالن قرار است محاکمه شود “کارت ایمنی دیجیتال” در طول دوره دو یا سه هفته. بیماران برای ذخیره نتایج تست Covid در یک پایگاه داده رمزگذاری شده باید از یک برنامه تلفن همراه استفاده کنند. مقامات و سایر نهادهای ذیربط می توانند وضعیت آزمایش را به صورت دیجیتالی بررسی کنند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *