مطالعه جدید می گوید: بیماری حاد Covid-19 می تواند بر مغز و ریه ها تأثیر بگذارد – RT World News

محققان آمریكایی نشان دادند كه شرایطی كه به شدت به سیستم تنفسی مانند Covid-19 آسیب می زند ، می تواند باعث التهاب در قسمتی از مغز كنترل تنفس شود.

تحقیقات جدید ، که در ژورنال فیزیولوژی منتشر شده است ، موشهای صحرایی را مورد آزمایش قرار داده است که نشان می دهد درمان مناطقی از مغز که کنترل تنفس می تواند نقش مهمی در کمک به بیماران در بهبودی از آسیب های ریه ناشی از بیماری هایی مانند coronavirus داشته باشد.

به طور کلی ، هنگامی که سیستم ایمنی بدن با یک عفونت ریوی می جنگد ، یک واکنش التهابی را ایجاد می کند ، اما گاهی اوقات که خیلی زیاد پیش می رود ، آسیب بیشتری به ریه ها وارد می کند.

اعتقاد بر این بود که شرایط شدید تنفسی فقط بر ریه ها تأثیر می گذارد ، اما این تحقیقات جدید نشان می دهد که قسمت هایی از مغز که تنفس را کنترل می کنند نیز ملتهب می شوند.
همچنین در rt.com
مسکو دارای سه مورد کروناویروس بیشتر از مواردی است که رسماً به حساب می آید – شهردارمحققان دانشگاه Case Western Reserve ، در اوهایو ، بیمارانی که دوره کورون ویروس بسیار بدی دارند ، مانند مواردی که آنها را مجبور به تنفس مجدد می کنند ، آسیب می بینند. اشاره

اخبار مرتبط  نتانیاهو در رسانه های اسرائیلی به دلیل پوشش یک طرفه اعتراضات اعتراض کرد - RT World News

دانشمندان آنچه را که در موش های دارای صدمات ریه رخ داده است ، پس از آنکه سیستم عصبی مرکزی به آنها ضد التهاب داده شد ، بررسی کردند و دریافتند که این داروها باعث کاهش التهاب در سیستم عصبی می شوند – که باعث کاهش تحریک در ریه ها می شود.

این یافته ها نشان می دهد که درمان مدارهای ساقه مغز می تواند به بهبود سیستم تنفسی پس از یک دوره حاد بیماری مانند Covid-19 کمک کند.
همچنین در rt.com
انگلستان برای رهایی از محدودیت های Covid-19 تلاش می کند ، اما بریتانیا التماس می کنند که #KeepTheLockdown با وجود همکاری از ماه مارساستادیار Yee-Hsee Hsieh ، نویسنده اصلی این تحقیق گفت ، در حالی که “تحقیقات فعلی بر ترمیم و ترمیم بافت و عملکرد ریوی تمرکز دارد ،” این تحقیق جدید نشان می دهد که پزشکان همچنین باید نقش سیستم عصبی مرکزی را به عنوان بخشی از درمان کامل تر بیماری های ریه در نظر بگیرند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *