مطالعه جدید نشان می دهد که از هر 5 بیمار Covid-19 ، 1 نفر در طی سه ماه دچار بیماری روانی می شود – RT World News

یک مطالعه بزرگ از سوابق بهداشتی نشان داده است که بخش قابل توجهی از بیماران Covid-19 ماه ها پس از آزمایش مثبت برای ویروس کرونا ، با اختلالات روانی تشخیص داده شده اند.

در مطالعه ای که در مجله روانپزشکی Lancet منتشر شده است ، محققان دانشگاه آکسفورد پرونده پزشکی الکترونیکی 69 میلیون نفر را که در ایالات متحده زندگی می کنند ، تجزیه و تحلیل کرده اند. شامل 62354 نفر بود که از 20 ژانویه تا 1 آگوست با Covid-19 تشخیص داده شدند.

دانشمندان دریافتند که 20 درصد از افراد آلوده به ویروس کرونا برای اولین بار با نوعی بیماری روانی در طی 90 روز پس از آزمایش مثبت برای Covid-19 تشخیص داده شدند. شرایط اصلی ثبت شده اختلالات اضطرابی مختلفی بود ، از جمله اختلال تنظیم ، اختلال استرس پس از سانحه ، و اختلال وحشت ، و همچنین بی خوابی و زوال عقل.

“مردم نگران بودند كه بازماندگان COVID-19 بیشتر در معرض خطر بهداشت روانی باشند و یافته های ما … احتمال این را نشان می دهد” پل هریسون ، استاد روانپزشکی و یکی از نویسندگان این تحقیق ، به رویترز گفت.

اخبار مرتبط  تایلند زندان ها را به جاذبه های گردشگری تبدیل می کند - RT World News

هریسون به خدمات بهداشتی توصیه كرد كه آماده ارائه مراقبت های روانپزشكی باشند و افزود كه نتایج این تحقیق به دست آمد “احتمالاً دست کم گرفته خواهد شد” از تعداد بیماران روانی
همچنین در rt.com
روسیه می گوید واکسن Sputnik V به همان اندازه موثر است که فرمول Covid-19 تازه رونمایی شده Pfizer غول داروسازی ایالات متحده ارائه می دهددر ماه آگوست ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) هشدار دادند که بیماری همه گیر در حال انجام است “مرتبط با چالش های بهداشت روان” مربوط به مرگ های ناشی از Covid-19 ، و همچنین تلاش برای کنترل شیوع بیماری ، مانند قوانین فاصله اجتماعی و قفل کردن. CDC گفت علائم اضطراب و افسردگی “به طور قابل توجهی افزایش یافته است” از آوریل تا ژوئن در ایالات متحده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *