مطالعه جدید و VIDEO سرانجام به رمز و راز چگونگی نوشیدن کوآلا در درختان پاسخ می دهند – RT World News

اگرچه مورد تحسین و مطالعه گسترده قرار گرفته است ، یک رمز و راز اصلی در مورد یک عادت اساسی کوالا وجود دارد – نحوه نوشیدن آب ، که در نهایت به لطف یک مطالعه جدید و یک فیلم شگفت آور پاسخ داده شده است.

این مطالعه ، که در مجله Ethology منتشر شده است ، به 46 نمونه از کوالاهای نوشیدن آب باران از تنه درختان اشاره کرده است ، چیزی که قبلاً مشاهده نشده بود ، زیرا چنین مواردی باید در هوای معمولی بد قرار بگیرند.

“برای مدت طولانی ، ما فکر می کردیم که کوالاها اصلاً نیازی به نوشیدن زیاد نداشته باشند زیرا آنها اکثر آب مورد نیاز خود را برای زنده ماندن در برگهای لثه ای که از آنها تغذیه می شوند ، به دست آوردند.” گفت: دکتر والنتینا ملا ، محقق برجسته پروژه دانشگاه سیدنی. وی افزود: “اما اکنون ما آنها را لیسیده ایم که آب از تنه درختان لیز می شوند. این به طور قابل توجهی درک ما از چگونگی به دست آوردن کوآلا در طبیعت را تغییر می دهد. خیلی هیجانانگیز است.”

کوالاها نیز برای تهیه مواد غذایی و پناهگاه خود به درختان متکی هستند. در طبیعت آنها تقریباً چهار چهارم از آب مورد نیاز خود را از برگهای اکالیپتوس دریافت می کنند ، بلکه به تنه های یکنواخت درختی پس از باران نیز متکی هستند تا آبرسانی شوند ، حتی اگر همان آب در همان نزدیکی در دسترس باشد.

اخبار مرتبط  رسانه های دولتی سوریه اسرائیل را هدف حمله دمشق قرار دادند و رسانه های دولتی سوریه اسرائیل را مقصر دانستند - RT World News

اطلاعات دکتر ملا برگرفته از مشاهدات انجام شده توسط شهروندان و بوم شناسان مستقل بین سالهای 2006 تا 2019 عمدتاً در پارک منطقه ای یانگز در ویکتوریا و دشت های لیورپول در نیو ساوت ولز است.

مشاهدات دیگر مربوط به گونجه و مولالی بود ، جایی که یک کوالا در مدت 34 دقیقه در حال نوشیدن آب باران از تنه درخت بدون وقفه بود.

مفهوم بزرگتر مطالعه دکتر ملا این است که حفظ درختان برای سالم ماندن کوآلا ضروری است – بارش باران همیشگی است. استرالیا در حال حاضر طولانی ترین دوره خشک مستند را پشت سر می گذارد ، این بدان معناست که کوالاها مجبور شده اند مانند استخرها یا چشمه ها به دنبال منابع مصنوعی برای آب باشند. آنها حتی ممکن است به مردم نزدیک شده و از بطری های آب خود بنوشند. بسیاری از این موارد در رسانه های اجتماعی ثبت شده است ، اما به عنوان یک نتیجه از وضعیت محیط ، به جای یک عادی جدید برای گونه ها ، ذکر شده است.

دکتر ملا در حال حاضر برای جمع آوری تحقیقات خود و همچنین نصب ایستگاه های آب مصنوعی برای koalas در درختان در حال جمع آوری کمک های مالی است ، بنابراین آنها حتی در مواقع خشکسالی نیز می توانند آبرسانی شوند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *