مطالعه نشان می دهد چاقی خطر ابتلا به Covid-19 شدید را به ویژه در جوانان افزایش می دهد – RT World News

بر اساس یک مطالعه جدید ، افرادی که دارای اضافه وزن هستند ، بیشتر از موارد جدی ویروس کرونا رنج می برند ، به خصوص خطر ابتلا به این بیماری در میان افراد زیر 40 سال نیز وجود دارد.

محققان دانشگاه آکسفورد برای بررسی اینکه آیا بین شاخص توده بدن (BMI) و موارد شدید ویروس ارتباطی وجود دارد یا خیر ، از داده های پایگاه داده نزدیک به هفت میلیون بیمار انگلیسی از 20 سال به بالا استفاده کردند.

آنها دریافتند که احتمال Covid-19 منجر به بستری شدن در بیمارستان ، بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه (ICU) و مرگ با افزایش وزن می شود. با این حال ، خطر برای بیماران دارای اضافه وزن در سنین 20 تا 39 سال بسیار بیشتر بود. از طرف دیگر ، BMI بالا به نظر نمی رسد که آیا افراد 80 تا 100 ساله از موارد جدی ویروس رنج می برند.

افراد با BMI بالای 23 – حد بالای محدوده سلامتی – در معرض خطر ابتلا به عفونت جدی تر هستند ، در حالی که هر افزایش یک نقطه ای در BMI احتمال بستری شدن در بیمارستان 5٪ و پذیرش ICU 10٪ را افزایش می دهد ، نتیجه گیری.

این یافته ها روز پنجشنبه در مجله Lancet Diabetes & Endocrinology منتشر شد و یکی از بزرگترین مطالعات انجام شده در مورد چگونگی تأثیر وزن بدن بر نتایج کوید را نشان می دهد.

کارمن پیرنا ، نویسنده اصلی این تحقیق ، گفت که این احتمال وجود دارد که چربی بدن به طور بالقوه باعث بار ویروسی بالاتر برای بیماران جوان شود ، اما تحقیقات بیشتری در این مورد لازم است. موارد شدید در میان افراد مسن احتمالاً با ضعف سیستم ایمنی بدن یا شرایط قبلی مرتبط است و باعث می شود وزن به یک عامل کمتر قابل توجه تبدیل شود.

اخبار مرتبط  ناظر حقوق بشر فیلیپین تحقیقات را پس از کشته شدن 9 فعال در حملات ضد کمونیستی آغاز کرد - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
Covid-19 می تواند باعث سکته در افراد جوان و سالم شود ، از جمله در موارد بدون علامت – مطالعهپیرنا و همکارانش خاطرنشان کردند که مشاهدات آنها می تواند برای هدایت اقدامات بهداشت عمومی با هدف کاهش موارد جدی بیماری استفاده شود.

“اضافه وزن یک عامل خطر قابل اصلاح است و سرمایه گذاری در درمان اضافه وزن و چاقی و استراتژی های پیشگیری طولانی مدت می تواند به کاهش شدت بیماری Covid-19 کمک کند” آنها نوشتند.

پل آویارد ، یکی از نویسندگان این تحقیق ، گفت که این چنین بوده است “بسیار قابل قبول” که کاهش وزن خطر عفونت جدی ویروس کرونا را کاهش می دهد.

این تحقیق به لیستی در حال افزایش از ادبیات علمی اضافه می کند که به ارتباط بین وزن و احتمال بروز شدید کووید -19 اشاره دارد. مطالعه ای که سال گذشته در Nature منتشر شد نشان داد که چاقی به طور قابل توجهی خطر مرگ ناشی از ویروس کرونا را افزایش می دهد. افراد با BMI بالای 40 سال در مقایسه با افرادی که BMI سالم بین 25/18/5 داشتند ، 92٪ بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از ویروس بودند.

یافته های جدید همزمان با مطالعه ای است که یک “به طور غیرمعمول بالا” درصد جوانان در میان بیمارانی که پس از Covid-19 دچار سکته مغزی در بیمارستان بستری شدند ، از جمله به صورت بدون علامت.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *