معاملات اتحادیه اروپا به پیشنهاد عضویت ترکیه ضربه می زند و می گوید مذاکرات “به طور م atثر در حالت سکون” است – RT World News

مجری اتحادیه اروپا گفته است که ناتوانی ترکیه در حفظ دموکراسی و حفاظت از حقوق بشر همچنان موانعی برای عضویت این اتحادیه در اتحادیه 27 عضو است. آنکارا از این گزارش انتقاد کرد و آن را “دور از سازنده” دانست.

روز سه شنبه کمیسیون اروپا گزارش سالانه خود را در مورد کشور منتشر کرد ، و در یک خلاصه هشدار داد که “مذاکرات الحاق عملاً به بن بست رسیده است.”

115 صفحه تند و تیز “گزارش ترکیه 2020” روز سه شنبه در بحبوحه تنش آنکارا با یونان در مدیترانه شرقی منتشر شد.

“ترکیه با عقب گرد جدی در زمینه های دموکراسی ، حاکمیت قانون ، حقوق اساسی و استقلال دادگستری ، به دورتر از اتحادیه اروپا ادامه داده است.” خلاصه ای از گزارش خوانده شده

در این نشریه انتقادهای جدی از متحد ناتو ترکیه ، که مذاکرات عضویت در اتحادیه اروپا را در سال 2005 آغاز کرد ، بیان شد.
همچنین در rt.com
یونان می گوید در میان اختلافات داغ ارضی در مدیترانه شرقی منتظر است تا ترکیه “راه حل” را باز کندآنکارا با بیان گزارش کمیسیون به بروکسل پاسخ داد “منعکس کننده مغرضانه بودن اتحادیه اروپا ، به دور از سازنده ، رویکرد دو استاندارد است.”

“آرزوی صادقانه ما این است که اتحادیه اروپا به کشور کاندیدای ترکیه ، نه از طریق منافع محدود و خودخواهانه برخی محافل ، بلکه بیشتر از طریق منافع بزرگ و مشترک قاره ما ، چشم انداز مشترک ، نگاه کند.” وزارت خارجه ترکیه در بیانیه ای گفت.

کمیسیون در گزارش خود موارد برجسته خود را برجسته کرد “نگرانی های قابل توجه” در مورد سرکوب ترکیه علیه شهرداران در اکثریت کرد جنوب شرقی این کشور به دلیل ادعای عضویت آنها در گروه شبه نظامی حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک).

اخبار مرتبط  آتش سوزی عمده در بندر Le Havre فرانسه رخ داد ، دود کیلومتری دود (VIDEOS) - RT World News

بروکسل گفت دولت رئیس جمهور رجب اردوغان چنین کرده است “آسیب جدی به دموکراسی محلی” با حرکت ، که دید “برکناری شدید شهرداران منتخب در جنوب شرق و جایگزینی آنها توسط متولیان منصوب شده توسط دولت.”

اتحادیه اروپا همچنین به دلیل وخامت روابط خود با این کشور ، به آنکارا در قبال کودتای نافرجام نظامی چهار سال پیش اشاره کرد.
همچنین در rt.com
دائماً اشاره به تحریم ها “سازنده نیست”: آنکارا با انتقاد از تصمیمات اجلاس اتحادیه اروپا در مورد مدیترانه شرقیاین گزارش در میان انتقادهای خود ، نقش ترکیه را در اسکان میلیونها پناهنده که از جنگ داخلی سوریه فرار کرده اند ، تأیید کرد و آن را گفت “همچنان به بیش از 4 میلیون پناهنده کمک اساسی کرد که از این تعداد 3.6 میلیون نفر سوری هستند.”

اتحادیه اروپا ، که بزرگترین سرمایه گذار خارجی ترکیه است ، اخیراً این کشور را تشویق کرده است تا در تلاش برای کاهش تنش در مناطق مورد مناقشه مدیترانه شرقی ، با قبرس گفتگو کند.

می گفت ترکیه داشته است “ادامه فعالیت های غیرقانونی” در منطقه ، توصیف رفتار خود را به عنوان “تحریک آمیز و پرخاشگرانه” قبرس در صورت متوقف کردن حفاری نفت و گاز در دریای سرشار از منابع ، خواستار تحریم ترکیه بود.

صحبت با اردوغان با آنگلا مرکل آلمان “اظهار داشت که اتحادیه اروپا با وجود رویکرد خوش فکر ترکیه تحت فشار و باج خواهی از طرف یونانیان قبرسی و یونان قرار گرفت” وزارت خارجه ترکیه گزارش شده در یک بیانیه.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *