معترضان آذری و ارمنی در لندن در حالیکه تنش میان همسایگان ادامه می یابد برخورد می کنند (VIDEO) – RT World News

اعتراض آذربایجانی ها در خارج از سفارت ارمنستان در لندن پس از مواجهه با تظاهرات ضد ارامنه ساکن در پایتخت انگلیس ، در میان تشدید عمده میان دو جمهوری شوروی سابق ، داغ شد.

تظاهرکنندگان با حمل پرچم های ملی کشورشان ، روز جمعه در طرف مقابل جاده ایستادند و شعارهایی سر دادند. با این حال ، در برخی از زمان مبادله توهین به یک درگیری جسمی منتقل شد و پلیس مجبور به مداخله شد.

مشخص نیست که چه کسی این خشونت را آغاز کرده است ، در حالی که مطبوعات آذری و ارمنی و رسانه های اجتماعی هرکدام کشور دیگری را به تحریک آمیز متهم کردند.

تنش ها پس از حمله روز یکشنبه بین مرزهای آذربایجان و ارمنستان زیاد است ، که در روزهای بعد باعث افزایش درگیری بین این دو شد. وقوع خشونت باعث شده حداقل 17 هردو جان خود را از دست دهند.

استخوان کشمکش بین کشورهای همسایه قفقاز جنوبی ، قره باغ کوهستانی است ، یک محاصره بزرگ ارمنی با جمعیتی در داخل آذربایجان که از سه دهه پیش استقلال از باکو اعلام کرد. این دو کشور در اوایل دهه 1990 با یک جنگ خونین در منطقه جنگیدند که با آتش بس که توسط روسیه ، آمریکا و فرانسه به کار گرفته شد ، پایان یافت.

اخبار مرتبط  فضانوردان روسی و آمریکایی برای پرواز 3 ساعته "سریع" به ایستگاه فضایی با هواپیمای Soyuz MS-17 (WATCH LIVE) بلند می شوند - RT World News
همچنین در rt.com
ارمنستان می گوید که هواپیماهای بدون سرنشین آذربایجان را به دلیل ادامه درگیری های مرزی شدید تا روز سوم (هواپیما) شلیک کرد.افزایش شدید تنش میان آذربایجان و ارمنستان به موضوع اصلی جلسه شورای امنیت روسیه به ریاست رئیس جمهور ولادیمیر پوتین روز جمعه تبدیل شد. مسکو از همه طرف خواست تا به آتش بس پایبند باشند ، و پیشنهاد داد که میان مذاکرات صلح میان ایروان و باکو درست مانند آنچه در سال 1994 انجام داد ، میانجیگری کنند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *