معترضان بانکوک خواستار آن هستند که پادشاه کنترل ثروت سلطنتی را واگذار کند در حالی که تایلند قانون منع انتقاد از سلطنت را احیا می کند – VIDEO – RT

پس از احیای قانون “lèse-majesté” تایلند ، که انتقاد از خانواده سلطنتی را ممنوع می کند ، هزاران نفر از تظاهرکنندگان طرفدار دموکراسی روز چهارشنبه دور دیگری از اعتراضات را در خیابانهای بانکوک برگزار کردند.

معترضین با مخالفت با سلطنت و خواستار اینكه ماها واژیرالونگ كورن پادشاه تایلند كنترل ثروت سلطنتی را كه ارزش آن ده ها میلیارد دلار است ، كنار بگذارند و پول را به مردم پس دهند ، سنت را شكستند.

جمعیت در بیرون از مقر بانک تجارت سیام (SCB) – بزرگترین بانک کشور – که پادشاه بزرگترین سهامدار آن است ، با 23 درصد سهام بیش از 2.3 میلیارد دلار ارزش دارد.

حاضران با سه انگشت احترام گذاشتند ، ژستی که از فیلم Hunger Games و حق رای دادن به کتاب وام گرفته شد ، و همچنین از اردک های لاستیکی زرد بادی که هر دو به سمبل اعتراضات تایلند در ماه های اخیر تبدیل شده اند ، مارک زدند.

گفته می شود که اعتراضات عمدتاً مسالمت آمیز ، که به گفته پلیس 8000 نفر در آن شرکت داشته اند ، به خشونت کشیده شده و چندین شلیک گلوله در ساعت 10:15 شب به وقت محلی گزارش شده است. مرکز فوریت های پزشکی Erawan بانکوک گفت: یک مرد از ناحیه شکم مورد اصابت گلوله قرار گرفته است که توسط آمبولانس به بیمارستان Praram 9 این شهر منتقل نشده است.

فیلم منتشر شده در فضای مجازی همچنین لحظه ای را به تصویر می کشد که مردی با کلاه ایمنی سفید به نظر می رسد شی object ناشناخته ای را در حوالی چهارراه راتچایوتین پایتخت تایلند پرتاب می کند و باعث انفجار می شود ، رسانه های محلی گزارش می دهند نوعی وسیله منفجره است.

اخبار مرتبط  فرانسه و ایتالیا رکورد روزانه موارد جدید ویروس کرونا را همزمان با افزایش Covid موج می زند - RT World News

روز چهارشنبه پلیس همچنین با استفاده از تاکتیک های جدید خیابانی ، کانتینرهای حمل و نقل فلزی را که با سیم تیغ تقویت شده بودند ، جمع کرد تا راه های اعتراض را مسدود کند. اما ، سه شنبه شب که از سد معبرهای بدست آمده باد می گرفت ، تظاهرکنندگان محل اعتراضات روز چهارشنبه را به مقر SCB در مرکز بانکوک منتقل کردند.

در هفته های اخیر ده ها تایلندی زخمی شده اند زیرا اعتراضات به رهبری دانشجویان خواستار اصلاح قانون اساسی و استعفای نخست وزیر پرایوت چان او چا این کشور جنوب شرقی آسیا را متزلزل کرده است.
همچنین در rt.com
41 پلیس در تظاهرات بانکوک مجروح شدند در حالی که پلیس تایلند توپ آب و گاز اشک آور استفاده می کند (VIDEOS)به نظر می رسد اعمال مجدد قانون lése-majesté پس از سه سال از طرف دولت برای خنثی كردن اعتراضات صورت گرفته است ، این قانون حداكثر مجازات 15 سال را برای مجرمان تخلف در نظر گرفته است. به گفته پلیس ، 15 سازمان دهنده اعتراض طبق قانون احضار شده اند ، كه می گوید متهمان تا پایان ماه فرصت دارند جنایات خود را بپذیرند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *