معترضان ضد نتانیاهو از قفل کردن و درگیری با پلیس در تل آویو سرپیچی می کنند (ویدئو) – اخبار جهانی RT

تظاهرکنندگان مخالف بنیامین نتانیاهو نخست وزیر ، علی رغم اینکه فقط اجازه تجمع در بیرون از خانه هایشان را داشتند ، شنبه شب در خیابان های تل آویو فرود آمدند. در پی درگیری با پلیس چهار نفر بازداشت شدند.

درگیری هنگامی آغاز شد که پلیس تلاش کرد هزاران معترض را که خواستار کناره گیری نخست وزیر از میدان هابیما در مرکز تل آویو بودند ، مهار کند.

افسران فیلمبرداری شده بودند که مردم را در امتداد زمین می کشیدند و تلاش می کردند تا جمعیت را از میدان دور کنند.

تظاهرکنندگان تابلوهایی را خواندند که در دست داشتند “برو!” و “بی بی ، شما آینده من را نابود می کنی ،” اشاره به نام مستعار محبوب نتانیاهو.

چهار نفر بازداشت شدند. پلیس به رسانه ها گفت که در هنگام پرتاب معترضین ، برخی از افسران زخمی شدند “اشیاء” به آن ها.

تظاهرات کوچکتر در مکان های مختلف کشور رخ داد زیرا معترضین طبق قانون اضطراری ممنوع کردند که اسرائیلی ها بیش از 1 کیلومتر (0.6 مایل) از خانه های خود را جمع کنند. این اقدام ماه گذشته به عنوان بخشی از استراتژی دولت برای مبارزه با تجدید حیات عفونت های Covid-19 اعمال شد و برای یک هفته دیگر در روز چهارشنبه تمدید شد.

اخبار مرتبط  مسکو می گوید که آمریکا نقض معاهده آسمان آزاد ، که هنوز مایل به نجات پیمان اساسی برای امنیت اروپا است - RT World News

اسرائیل در ماه سپتامبر وارد قفل دوم خود شد ، بسیاری از مشاغل غیر ضروری را تعطیل کرد ، اجتماعات بزرگ را ممنوع کرد و حرکت را محدود کرد. نتانیاهو استدلال کرد که اقدامات سخت انجام شده است “اجتناب ناپذیر” و برای محافظت از سلامت عمومی در میان جهش در موارد Covid-19 لازم است. در همین حال منتقدان نخست وزیر وی را متهم کردند که از بحران سو crisisاستفاده می کند تا در اعتراضات هفتگی خواستار استعفا به دلیل سو mis استفاده از اتهامات شیوع و فساد ادعا کند.
همچنین در rt.com
وزیر اسرائیل اصرار داشت پس از سفر علیرغم قفل کردن و آشکار کردن تشخیص Covid-19 ، از سمت خود کناره گیری کندجنبش “پرچم سیاه” تجمعاتی را در خارج از محل اقامت رسمی نخست وزیر در اورشلیم و سایر شهرها برگزار کرده است. برگزارکنندگان ادعا کرده اند که در مجموع ، بیش از 200000 اسرائیلی روز شنبه در سراسر کشور اعتراض کردند. به گفته رسانه های محلی ، اگر برآورد دقیق باشد ، این امر باعث می شود که تظاهرات در مجموع بزرگترین تظاهرات از زمان اعتراضات منظم در تابستان باشد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *