معترضین بیروت به RT گفتند که تا زمان ترک ENTIRE PARLIAMENT پس از استعفای نخست وزیر ، خیابان ها را ترک نخواهند کرد – RT World News

استعفای نخست وزیر لبنان ، حسن دیاب به همراه کابینه وی ، عصبانیت عمومی در بیروت را برانگیخته است. معترضین به RT گفتند که تا زمانی که کل پارلمان کنار نرود ، همچنان به دنبال “انقلاب” هستند.

دیاب استعفای خود را روز دوشنبه ، تقریباً یک هفته پس از انفجار ویرانگر در بیروت ، اعلام کرد و باعث کشته شدن بیش از 160 نفر ، زخمی شدن 6000 نفر و کاهش تعداد زیادی از سرمایه های لبنان به ویرانگری شد. از زمان انفجار ، معترضین نسبت به استعفای دیاب دست به اعتراض زدند ، پس از اینكه معلوم شد كه 2700 تن نیترات آمونیوم كه توسط مقامات ذخیره شده در شرایط ناایمن ذخیره شده بودند ، باعث انفجار شدند.

“مردم در اینجا این را یک انقلاب می نامند ،” خبرنگار پ.ال. پائولا سیلر در گزارش خود روز دوشنبه شب گفت ، زیرا معترضین دوباره به خیابان ها ریختند تا خواستار تغییر باشند. او گفت معترضین به او گفتند “آنها تا زمان استعفا کامل خود پارلمان نمی خواهند جلوی خیابان ها را بگیرند.”

نه نماینده مجلس 128 کرسی لبنان از زمان انفجار استعفا داده اند ، اما اکثریت قریب به اتفاق رئیس جمهور میشل عون همچنان در سمت خود باقی مانده اند. رئیس جمهور قدرت انحلال پارلمان را دارد اما برای انجام این کار به حمایت دو سوم کابینه احتیاج دارد. عون استعفای دولت را پذیرفت ، اما از دیاب خواسته است تا با قدرت در اختیار سرپرستی بماند – و تاکنون هیچ سخنی درمورد اینکه آیا خواهان انحلال مجلس است یا خیر ، بیان نکرد.

اخبار مرتبط  حداقل 19 کشته و 15 زخمی در کشتی ایرانی در نزدیکی تنگه هرمز - RT World News
همچنین در rt.com
نخست وزیر لبنان ، حسن دیاب از استعفای کل دولت در میان اعتراضات ناشی از انفجار بیروت خبر داددر این میان ، گاز اشک آور بار دیگر دوشنبه شب خیابان های بیروت را خفه کرد. معترضین معترض به پرتاب سنگ به سوی پلیس ادامه دادند ، که در روزهای اخیر با گلوله های لاستیکی و همچنین مهمات زنده پاسخ داده اند. “بیروت واقعاً در سال های بسیاری شاهد صحنه هایی مانند این نبوده است ،” سیلر گفت. “[There’s] خشم زیادی ، ناامیدی زیادی ، “ او افزود.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *