معترضین ضد قفل و طرفدار انتخاب در ورشو ، محاصره ترافیک و اعتصاب زنان که برای بعدی برنامه ریزی شده است (عکس) – RT World News

مخالفان محدودیت های شدید Covid-19 و تقریباً ممنوعیت سقط جنین همزمان در پایتخت لهستان تجمع کرده اند. فعالان انتخاب طرفدار وعده اعتصاب سراسری زنان در هفته آینده را دادند.

معترضین در ورشو خواستار الف “عاقل و مسئول” رویکرد مبارزه با ویروس ، که شامل کاهش محدودیت های قرنطینه و خود انزوای داوطلبانه گروه های آسیب پذیر است. آنها همچنین از دولت خواستند تا مشاغل ناشی از شیوع آن را جبران کند. مقامات اقدامات سختگیرانه تری را علیه Covid-19 در اوایل این ماه و به دنبال افزایش پرونده ها آغاز کردند.

این تجمع با حضور شدید پلیس روبرو شد. برای متفرق کردن جمعیت از اسلحه های بی حس و گاز اشک آور استفاده شد. بر اساس گزارش ها ، حداقل یک نفر در این درگیری مجروح شده و تعداد نامشخصی از افراد به دلیل نقض قوانین مجلس عمومی جریمه شده اند. سخنگوی پلیس ورشو به رسانه های محلی گفت که افسران فقط به تجاوزات معترضین پاسخ می دهند.

همچنین روز شنبه ، فعالان ، که بسیاری از آنها زن بودند ، به راهپیمایی در خیابانهای ورشو و سایر شهرهای سراسر کشور علیه تصمیم اخیر دادگاه که دسترسی به سقط جنین را به شدت محدود می کند ، ادامه دادند.

در شهر بیالیستوک ، مردم بیرون از دفاتر حزب محافظه کار حاکم قانون و عدالت (PiS) شمع روشن کردند ، در حالی که در وروسلاو ، فعالان آویزهای کت را – نماد روش تهدید کننده زندگی سقط جنین – بر روی دروازه گذاشتند. محل اقامت اسقف اعظم.

در حالی که بیشتر تجمعات مسالمت آمیز بود ، اما حوادث جزئی گزارش شد. در شهر بندری گدنیا ، هواداران فوتبال که به اعتراضات پیوسته بودند وارد دفتر یک قانونگذار محلی PiS شدند و پلیس برای بیرون راندن آنها از گاز اشک آور استفاده کرد. معترضین همچنین تردد در جاده ها را مسدود کردند و برخی از رانندگان با هدف خود ابراز همبستگی کردند.

اخبار مرتبط  چین با اعلام اینكه شیوع آن همچنان ادامه دارد ، درگذشت صدمات جدید كروناویروس را برای اولین بار گزارش داد - RT World News

در کاتوویتس ، به دنبال مشاجره با پلیس ، برای مدت کوتاهی یک نماینده مخالف ، ماسیه کوپیچ ، دستبند شد. افسران ادعا کردند که وی پس از لگد زدن به سپر ضد شورش و امتناع از شناسایی خود بازداشت شد.

سقط جنین یک مسئله بسیار بحث برانگیز در لهستان است – یک کشور عمدتا کاتولیک. این کشور قبلاً یکی از محدودترین قوانین را در مورد پایان دادن به بارداری در اروپا داشت که روز پنجشنبه ، با حکم دادگاه سقط جنین در هنگام تغییر شکل جنین ممنوع شد. در حال حاضر ، زنان فقط در موارد تجاوز جنسی ، محارم یا در مواردی که سلامت مادر در معرض خطر باشد ، می توانند سقط جنین کنند.

تصمیم دادگاه بلافاصله اعتراضات گسترده ای را در خارج از خانه معاون نخست وزیر و رئیس PiS ، جاروسلاو کاچینسکی و جاهای دیگر آغاز کرد. برخی از این اعتراضات منجر به درگیری با پلیس شد و فعالان با انتقاد از ممنوعیت تقریباً سقط جنین ، اظهار داشتند “جنگی علیه زنان.“اعتصاب زنان لهستان (OSK) ، گروهی که پشت تظاهرات طرفدار انتخاب بود ، روز یکشنبه تجمع های بیشتری را اعلام کرد ، از جمله اعتراض در نزدیکی کلیساها. در پاسخ ، گروه محافظه کار Instytut Ordo Iuris گفت كه این كلیساها را برای احتمال نظارت می كند “حملات”

یکی از رهبران OSK ، مارتا لمپارت ، گفت که معترضان قصد دارند تا روز دوشنبه به همان اندازه که می توانند در جاده های ورشو تردد کنند ، و در روز چهارشنبه ، زنان اعتصاب سراسری می کنند.
همچنین در rt.com
در حالی که مردم در نزدیکی ممنوعیت کامل سقط جنین اعتراض می کنند ، در خیابان های لهستان خشونت فوران می کندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *