معترضین لبنانی وزارت امور خارجه و سایر ساختمانهای دولتی در بیروت را اشغال کردند (عکس ، ویدئو) – RT World News

تظاهرکنندگان که در اوایل هفته جاری به خیابان های بیروت رفتند و پس از آنکه پایتخت لبنان توسط انفجار گسترده ای روبرو شد ، در وزارت خارجه و سایر ساختمان های دولت حمله کردند ، در میان درگیری های شدید با پلیس.

حدود 10،000 نفر در میدان شهدای مرکز بیروت جمع شدند تا دولت را به سهل انگاری متهم کنند ، که به گفته آنها اجازه داده می شود یک انفجار گسترده نیترات آمونیوم در روز سه شنبه در بندر رخ دهد.

بیشتر بخوانید

این تصادف باعث کشته شدن بیش از 150 نفر ، زخمی شدن هزاران نفر و خسارات گسترده ای به شهر شد.

معترضین در ابتدا حمله به مجلس را امتحان كردند ، اما پلیس با استفاده از گاز اشک آور ، گلوله های لاستیكی و براساس برخی گزارش ها ، آتش زنده را از این حمله دفع كرد.

صلیب سرخ گفت: بیش از 170 تظاهرکننده زخمی شده اند که یک سوم آنها نیاز به بستری شدن دارند. به گفته پلیس ، یک افسر در این درگیری ها کشته شد.

اما نیروهای امنیتی لبنان ظاهراً فاقد نیروی انسانی برای حفاظت از ساختمانهای دولتی دیگر بودند.

تظاهرکنندگان ابتدا وزارت امور خارجه را اشغال کردند و پرچم بزرگی را بر بالای آن بلند کردند که خواندن آنها بود بیروت شهری بدون سلاح است.

برخی در جمع اصرار داشتند که وزارتخانه می خواهد به این مقام تبدیل شود “ستاد انقلاب” در کشور.

معترضین فیلمبرداری شده بود كه منهدم كردن پرتره رئیس جمهور میشل عون بود كه بسیاری از آنها به عنوان چهره طبقه حاكم مشاهده می كردند كه كشور را به بحران سیاسی و اقتصادی سوق می داد.

اخبار مرتبط  طالبان از خروج 2000 سرباز آمریكا از افغانستان به عنوان یك گام مثبت در پایان دادن به جنگ استقبال می كند - RT World News

جمعیت خشمگین نیز به وزارت اقتصاد و تجارت حمله کردند. کلیپ های ویدئویی نشان می دهد که آتش سوزی در داخل ساختمان می سوزد و افرادی که از روی پنجره ها کاغذ پرتاب می کنند.

وزارت محیط زیست به علاوه وزارت آب و انرژی نیز توسط معترضین اشغال شد.

یک مقاله محلی گزارش داده است “یک عمل سر و صدا و سوختگی” در دفتر انجمن بانکی کشور در حال انجام بود.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *