معترضین و پلیس ضد شورش در خیابانهای لیون (VIDEOS) می جنگند – اخبار جهانی RT

اعتراضات اول ماه مه در شهر لیون فرانسه از بین رفت و آنارشیست های سیاه پوش با پلیس ضد شورش زرهی درگیر شدند. گاز اشک آور شلیک شد و دسته های پلیس به تظاهرکنندگان متهم شدند. در پاریس ، جلیقه های زرد به زور ظاهر شدند.

اتحادیه های کارگری و گروه های کارگری روز شنبه به مناسبت روز جهانی کارگر به خیابان های لیون آمدند. با تکان دادن بنرهای قرمز ، تخمین زده شد که 3000 کارگر به زودی معترضین آنارشیست سیاهپوش ، که طبق گزارشات ، به آنها پیوستند ، پیوستند درگیری با گروههای بزرگتر تظاهرکننده.

در حال راهپیمایی به سمت Place Bellecour در مرکز شهر ، راهپیمایی توسط پلیس ضد شورش مسدود شد. بزودی درگیری بین آنارشیست های مبارز و پلیس درگیر شد که چندین بار علیه مردم متهم شدند.

وقتی افسران جمعیت را به عقب راندند ، برخی از معترضین مقاومت کردند و با باتوم و سپر مواجه شدند. تصاویر ویدئویی نشان می دهد که پلیس برخی معترضان را چوب می زند و آنها را از خیابان می کشد. رسانه های فرانسوی حداقل چهار بازداشت را تا اوایل بعد از ظهر گزارش دادند.

هنگامی که سرانجام موکب به Place Bellecour رسید ، جو جشن بود. معترضین می رقصیدند ، طبل می نواختند و چترهایی با رنگ روشن تکان می دادند. با این وجود ، پس از گزارش برخی تظاهرکنندگان به صفحات محافظ اطراف مجسمه لوئی شانزدهم ، پلیس بزودی مهمانی را با ابرهای گاز اشک آور از هم پاشید.

تظاهرات مشابهی در پاریس ، تولوز ، بوردو ، نانت و مارسی برگزار می شود که در هر شهر چندین هزار شرکت کننده گزارش شده است. پاریس قبلاً شاهد نبردهای خیابانی بین پلیس ضد شورش و تجمع آنارشیست ها و معترضین جلیقه زرد بود. به گفته لو پاریسین ، پلیس با استفاده از گاز اشک آور و باتوم ، گروه ها را متلاشی کرد و افراد متفرقه به اتحادیه های کارگری و گروه های کارگری پیوستند.

اخبار مرتبط  پس از امتناع از بازجویی ، آلمان تحقیق در مورد گارد سابق نازی را که از آمریکا اخراج شد ، کنار می گذارد - RT World News

اول ماه مه بجای تمرکز روی یک موضوع خاص ، معمولاً محل تصفیه انواع مخالفتهای چپ است و در سراسر کشور ، معترضین دور هم جمع شدند تا طیفی از شکایات را پخش کنند. برخی اعتراض خود را نسبت به دستمزد و شرایط کاری خود اعلام کردند ، برخی دیگر علیه لایحه های امنیتی جدیدی که به طور چشمگیری قدرت نظارت پلیس را افزایش داده و به اشتراک گذاری تصاویر افسران را جرم تلقی می کنند ، راهپیمایی کردند. باز هم اعتراض بیشتری نسبت به عدم عملکرد دولت در برابر تغییر آب و هوا و واکنش به Covid-19 نشان داد.

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، در آخرین نظرسنجی ها میزان رأی موافق خود را به 37 درصد رسانده است ، در حالی که ابتدای سال 43 درصد بود. مخالفت با رهبري او نيز از چپ نيست. اواخر ماه گذشته ، گروهی متشکل از 20 ژنرال بازنشسته با نوشتن نامه ای ، ماکرون را به مجاز بودن اسلام گرایان متهم کردند “انبوه” تا فرانسه را به سمت جنگ داخلی سوق دهد. بر اساس نظرسنجی منتشر شده در روز پنجشنبه توسط تلویزیون LCI ، حدود 58 درصد از مردم فرانسه با هشدار ژنرال ها موافق هستند.
همچنین در rt.com
بیش از نیمی از مردم فرانسه از هشدار ژنرال ها مبنی بر اینكه فرانسه “گسسته” است ، نسبت به جنگ داخلی صدمه می زنند ، نظرسنجی نشان می دهدفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *