معدن طلا در شرق کنگو فرو ریخته و منجر به کشته شدن حداقل 50 نفر – سازمان غیردولتی محلی – اخبار جهانی RT می شود

حدس زده می شود که حداقل 50 نفر پس از سقوط معدن طلای صنعتگر در نزدیکی کامیتوگا در جمهوری دموکراتیک کنگو مرده اند. این معدن دومین تأسیساتی بود که در طی یک هفته فرو ریخت.

یک م NGOسسه غیردولتی محلی معدن به رویترز گفت ، معدن جمعه بعد از ظهر در پی باران شدید فروریخت. Kamituga در استان مانیما ، یکی از مهمترین مناطق استخراج طلا در این کشور واقع شده است.

“چندین معدنچی در شافت بودند که پوشیده شده بود و هیچ کس نمی توانست از آنجا خارج شود. ما در مورد پنجاه جوان صحبت می کنیم ، “ سخنگوی سازمان غیردولتی امیلیان ایتونگوا به خبرگزاری گفت.
همچنین در rt.com
اپل ، تسلا و سایر غول های فناوری ایالات متحده به دلیل مرگ کار کودکان در معادن کبالت در کنگو شکایت کردنداخبار مرتبط  چین گزارش از بهبود آخرین بیمار شدید Covid-19 در شهر صفر ووهان - RT World News

استخراج معادن یک حرفه خطرناک است. هفته گذشته معدن صنعتگر دیگری در مانیما فرو ریخت و منجر به کشته شدن سه نفر و مجروح شدن یک نفر شد. در حالی که این اصطلاح ممکن است به مهارت و کیفیت دلالت داشته باشد ، معدن “صنعتگر” به عملیاتی کوچک اشاره دارد که متکی به روشهای ابتدایی استخراج طلا است. این معادن غالباً غیرقانونی هستند ، از مواد شیمیایی سمی برای بازیابی فلزات و سنگهای قیمتی استفاده می کنند و کارگران جوامع محروم اقتصادی را به خود جلب می کنند.

حادثه روز جمعه مرگبارترین ریزش مین در سالهای اخیر در مانیما است. سقوط در اکتبر گذشته باعث کشته شدن دوازده کارگر از جمله زنان باردار و کودکان در بین الملل شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *