مغازه ها در تایلند شروع به استفاده از اسکنرهایی می کنند که آیا مشتریان قبل از اجازه ورود به آنها ماسک زده اند – RT World News

به نظر می رسد سیستم های جدید اسکن که به طور خودکار از ورود افراد تب دار یا ماسک استفاده نمی کنند ، در تایلند برای جلوگیری از گسترش Covid-19 راه اندازی می شوند.

نایل هاربیسون ، نویسنده سفر ، این دستگاه ها را در فروشگاه های تایلند مشاهده کرد و گفت: آنها می توانند درجه حرارت او را اسکن کنند و مشخص کنند که آیا او در عرض دو ثانیه ماسک صورت زده است. “درها باز نمی شوند ،” او توییت کرد. “سه مورد در 100+ روز اینجا. ادله ناجور ماسک را برای کارمندان نیز برطرف می کند. “

چنین فناوری می تواند به سرعت فراگیر شود. دستگاه های مشابه بصورت آنلاین برای دفاتر فروخته می شوند که می توانند با استفاده از آنها ورود کارمندان و بازدیدکنندگان را محدود کنند. کاربران توییتر گفتند که برخی از مدارس ، خانه های سالمندان و محل کار در کشورهای دیگر ، از جمله انگلیس ، از سیستم های مشابهی برای کنترل دسترسی استفاده می کنند.

چندین ناظر به نواقص عملی دستگاه های اسکن صورت ، مانند غیر قابل اطمینان بودن بررسی درجه حرارت ، لزوم اجازه معافیت های قانونی ماسک ، و توانایی افراد در برداشتن ماسک یا پوشیدن نامناسب آنها پس از اجازه ورود ، اشاره کردند. دیگری با اشاره به پتانسیل برای “صفحات خرد شده و سد معبر” در حالی که دیگران گفتند سیستم های اسکن ساخته شده توسط شرکت نظارت تصویری چینی Hikivision در ایالات متحده ، هند و ژاپن ، از جمله کشورهای دیگر ، به دلیل خطرات امنیتی داده ها ممنوع شده است.

اما بحث بزرگتر بر اساس جامعه ای است که با چنین فناوری ایجاد می شود.

اخبار مرتبط  ماه با وجود کمبود هوا و آب مایع به طرز مرموزی زنگ می زند - RT World News

“این واقعیت که به نظر نمی رسد این باعث لرزاندن اورولین به ستون فقرات شما شود ، گویای کمبود ماده جمجمه در بین گوش شما است” یکی از نظر دهندگان توییت کرد. دیگری گفت: “نیازی نیست که راه زندگی خود را از بین ببریم تا بقیه موجودات نکبت بار خود را در یک دیستوپی ماسک دار و ترسناک بر سر ویروسی بگذرانیم که تقریباً برای همه زنده بماند مگر آنهایی که احتمال دارد از آنفولانزا بمیرند.”

دیگران دستگاه را ستودند ، مانند یکی از مفسران که مایل بود این دستگاه را ببیند “باهوش” فناوری مورد استفاده در انگلستان. یکی از کاربران توییتر گفت: “احترام به قوانین کار می کند ،” در حالی که دیگری توئیت کرد: “هر مشاغل در ایرلند که با مردم سروکار دارد باید آنها را داشته باشد.”

اما دیگران به دشواریهای پذیرش چنین سیستمهایی در کشورهای غربی اشاره کردند. یکی از مفسران گفت آمریکایی ها می گویند اسکنر ورودی حقوق اساسی آنها را نقض می کند “زیرا آنها فقط خودخواهانه به خود فکر می کنند و به هیچ کس دیگری اهمیت نمی دهند.”

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *