“مقابل” وانتابلاک؟ دانشمندان سفیدترین رنگ تاکنون را ایجاد کرده اند که 95.5٪ نور را منعکس می کند و ساختمانها را خنک نگه می دارد – RT World News

مهندسان رنگی ایجاد کرده اند که می تواند 95.5 درصد نور خورشید را به فضا منعکس کند ، در حالی که ساختمان را خنک تر از دمای محیط نگه می دارد ، که ممکن است روزی به طور چشمگیری نیاز به تهویه هوا را کاهش دهد.

در تحقیقات انجام شده در دانشگاه پردو ، ایندیانا ، مهندسان رنگ اکریلیک قابل توجهی تولید کرده اند. این از فناوری خنک کننده تابشی غیرفعال استفاده می کند ، که سطوح را 10 درجه سانتیگراد زیر دمای محیط در شب و حداقل 1.7 درجه سانتیگراد زیر دمای محیط را در ظهر نگه می دارد.

“خنک تر از دمایی که ایستگاه آب و هوای محلی شما برای آن منطقه گزارش می دهد ، بسیار ضد پیش بینی است ،” اما ما نشان داده ایم که این امکان وجود دارد ، “ گفت: Xiulin Ruan ، استاد مهندسی مکانیک در Purdue.

https://www.youtube.com/watch؟v=caFzYvYAUo4

هم مقاوم در برابر سایش و ضد آب است و هم تقریباً هیچ انرژی خورشیدی را جذب نمی کند و گرما را از ساختمان منعکس می کند و به فضا برمی گردد.

“ما گرما را از سطح به جو منتقل نمی کنیم. ما فقط همه را به درون جهان می ریزیم ، که یک گرماگیر نامحدود است ، “ گفت Xiangyu Li ، همکار این مطالعه

در حال حاضر ، رنگهای رد کننده گرما که به طور گسترده در دسترس هستند ، تا 90 درصد از نور خورشید را منعکس می کنند ، اما نمی توانند دمای زیر سطح محیط را بدست آورند.

بر اساس مقاله آنها که روز چهارشنبه منتشر شد ، محققان پوردو می گویند که رنگ آنها 95.5 درصد از نور خورشید را منعکس می کند در حالی که گرمای مادون قرمز را به طور موثر تابش می کند.

تولید این رنگ شش سال تحقیق و توسعه به طول انجامید ، که براساس دهه های مطالعات موجود به دهه 1970 بازمی گردد.

اخبار مرتبط  سونی تولید PS5 را برای پاسخگویی به تقاضا به دلیل بیماری همه گیر دو برابر می کند - RT World News

تیم Purdue با 100 ترکیب مواد شروع به کار کرد ، قبل از اینکه آنها را به 10 مورد محدود کند ، از این تعداد 50 نوع مختلف تولید شد. آنها سرانجام در یکی از آنها که عمدتا از کربنات کلسیم ساخته شده – یک منبع فراوان موجود در سنگها و پوسته های دریای سراسر جهان ، مستقر شدند.

کربنات کلسیم موجود در رنگ ، به دلیل ساختار اتمی و ساختار فیزیکی اش ، تقریباً هیچ اشعه ماوراio بنفش را جذب نمی کند ، که از ذرات بسیار متمرکز اما در اندازه های مختلف تشکیل شده و طیف گسترده ای از طول موج های تابشی را پراکنده می کند.

این رنگ هنوز نامی ندارد و در واقع مغایر با وانتانبلک مشهور در جهان است ، سیاه ترین ماده شناخته شده برای بشریت ، که می تواند 99.96 درصد از نور خورشید را جذب کند.

تیم تحقیقاتی می گویند تولید رنگ پوردو ارزان تر از گزینه های تجاری است و تقریباً یک دلار در روز برای تهویه مطبوع یک خانه یک طبقه به ابعاد 1076 فوت مربع صرفه جویی می کند.
همچنین در rt.com
سیاه سیاه جدید است: دانشمندان به طور تصادفی تاریک ترین ماده را ایجاد می کنند (عکس)محققان همچنین ادعا می كنند ، اگر این رنگ روی سطوحی مانند جاده ها ، پشت بام ها و سقف اتومبیل ها اعمال شود ، می توان سطح سیاره را خنك كرد. آنها می گویند این رنگ همچنین می تواند با کاهش تقاضا برای تهویه هوا ، که عمدتا از طریق سوزاندن سوخت های فسیلی تأمین می شود ، به کاهش انتشار کربن در جهان کمک کند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *