مقاله ای که با حمایت مالی بیل گیتس در گاردین تأمین شد ، کار کودکان ممکن است خوب باشد – RT World News

مقاله ای در روزنامه گاردین که در روز جمعه در بخشی با حمایت مالی بنیاد بیل و ملیندا گیتس منتشر شد ، می گوید: انجام کارها برای خانواده شما نوعی کار کودک است.

این قطعه تحریک آمیز را الیزابت سیباله ، زنی متولد مالاوی ، که در شرکت مشاوره بین المللی پالادیوم کار می کرد ، نوشت. در آن او تجربه کودکی خود را انجام کارهای سخت برای خانواده اش – حمل آب ، تهیه غذا و نگهداری از کودک خواهر کوچکترش – را به عنوان نمونه ای از کارهایی که به او کمک می کند مهارت های حیاتی برای زندگی بزرگسالان و شخصیت سازی کند ، بیان می کند.

“شما از کجا مرز بین آنچه بین المللی جرم تلقی می شود و روند طبیعی انتقال مهارت ها را تعیین می کنید؟” سیبال نوشت. “به استثنای سازمانهای بزرگی که کودکان را به کار مشغول می کنند ، زمینه محلی همه چیز است.”

امروزه برخلاف تصور رایج ، بیشتر کودکان کار بیش از اینکه در کار تولید یا اقتصاد رسمی باشند ، توسط والدین خود استخدام می شوند.

این نظر نظر ظاهراً بر اساس بحث در سمیناری بود که ماه گذشته توسط پالادیوم برگزار شد. این نکته که فرهنگ ها هنجارهای مختلفی راجع به اینکه چه کاری باید برای کودک مناسب باشد در نظر گرفته شود ، جای بحث ندارد.
همچنین در rt.com
بیشتر شکلات های جهان از طریق کار 1.5 میلیون کودک ، برخی از آنها تا پنج سال – مطالعه می شودسازمان بین المللی کار (ILO) می گوید کارهایی که توسط یک فرد خردسال انجام می شود ، تنها در صورت خطرناک بودن یا ایجاد اختلال در تحصیل ، نوعی کار کودک است. اصل موضوع این است که چگونه با والدین فقیر خاک رفتار کنیم ، زیرا بچه های خود را از کلاس خارج می کنند زیرا آنها برای تأمین هزینه های زندگی به خانواده نیاز دارند. سیباله و همکارانش استدلال می کنند که غربی ها هنگام نگاه کردن به کارهای خانه باید تعصبات فرهنگی خود را حفظ کنند.

اخبار مرتبط  اپل و گوگل اولین پلت فرم ردیابی مخاطب مبتنی بر بلوتوث را برای مبارزه با Covid-19 ... و پایان دادن به حریم شخصی؟ - RT World News

عنوان مقاله و همچنین آرم بنیاد بیل و ملیندا گیتس ، که بخش “توسعه جهانی” گاردین را که در آن چاپ شده بودجه تأمین می کند ، به ایجاد یک بحث متفاوت کمک نکرده اند. به نظر می رسد از نظر بسیاری از خوانندگان ، این بسیار شبیه میلیاردرهای غربی بوده است که به روزنامه ای پرداختند تا سفیدپوستی از ملت های فقیر آفریقا را سفیدپوش کنند.

نیازی به گفتن نیست ، آوردن جوامع روستایی با تکیه بر کشاورزی بدوی از فقر و تبدیل به حالتی که فرزندانشان از سخت کوشی در امان بمانند یک کار بسیار دشوار است. ILO ، تحصیلات را بخشی اساسی برای حل این مشکل می داند ، زیرا بچه های تحصیل نکرده بزرگتر می شوند که یک فرد بزرگسال غیر ماهر هستند و امید چندانی به زندگی بهترشان ندارند ، از نظر اقتصادی.

سیباله ، طبق مصاحبه خود با نشریه مالاوی The Nation ، گواهی زنده از شایستگی آموزش است. هفتمین فرزند هشت ساله ، خانواده اش می توانند او را به دانشگاه بفرستند و مدرک بگیرند. این امر راهی برای وی در حرفه ملی در وزارت كشاورزی ، دكترا در آمریكا و جوایز بانك جهانی و صندوق بین المللی پول باز كرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *