مقامات بهداشتی پس از فوت پرستار پس از واکسیناسیون با Pfizer’s Covid-19 در پرتغال در حالت آماده باش قرار دارند – RT World News

مقامات بهداشتی در پرتغال در حال بررسی مرگ ناگهانی دستیار جراحی کودکان در پورتو هستند که گفته می شود هنگام دریافت واکسن Pfizer علیه ویروس در “سلامت کامل” به سر می برد.

مادر دو فرزند که روز دوشنبه با نام سونیا آزوددو ، 41 ساله شناخته شد ، به عنوان دستیار جراحی در انستیتوی پرتغالی انکولوژی (IPO) ، یک بیمارستان انکولوژی در پورتو کار می کرد. وی در میان 538 کارگر بهداشت در IPO بود که چهارشنبه گذشته اولین دوز واکسن Pfizer / BioNTech را دریافت کرد. در شب سال نو Azevedo با خانواده اش شام خورد و صبح روز بعد در بستر مرده پیدا شد.

“من می خواهم بدانم چه چیزی باعث مرگ دخترم شد” پدرش ابیلیو به روزنامه پرتغالی orreio da Manhã گفت. او او را توصیف کرد “خوب و خوشحال” شخصی که “هرگز الکل نخوردید ، چیز خاصی یا غیر عادی نخوردید.”

آزوددو از اینكه از اولین افرادی است كه این واكسن را دریافت كرده بسیار افتخار می كند ، وی برای تغییر در این مورد ، عکس پروفایل فیس بوك خود را تغییر داد. “واکسن Covid-19” او زیر یک سلفی با ماسک صورتش نوشت.

اخبار مرتبط  صدراعظم در مورد "سخت ترین سال" آلمان در ساعت خود تأمل می کند ، تأیید می کند که به دنبال انتخاب مجدد نیست - RT World News

“ما نمی دانیم چه اتفاقی افتاده است. همه چیز به سرعت و بدون هیچ توضیحی اتفاق افتاد “ دختر Azevedo ، Vânia Figueiredo به روزنامه گفت. “من هیچ چیز متفاوتی را در مادرم مشاهده نکردم. حالش خوب بود او فقط گفت که منطقه ای که واکسینه شده است آسیب دیده است ، اما این طبیعی است … “
همچنین در rt.com
واکسن Covid-19 Pfizer اولین بار در جهان که مجوز استفاده اضطراری را از WHO دریافت کرده استواکسن Pfizer / BioNTech علیه ویروس جدید کرونا تاکنون تنها واکسنی است که از طرف سازمان بهداشت جهانی مجوز استفاده اضطراری گرفته است و راه استفاده گسترده آن توسط آژانس های سازمان ملل و سایر نهادهای بهداشتی فراملی را پاک می کند.

IPO با صدور بیانیه ای مرگ آزوددو را تأیید و بیان کرد “تسلیت صادقانه” به خانواده و دوستانش

“توضیح علت مرگ در این شرایط از رویه های معمول پیروی می کند” بیمارستان اضافه کرد. قرار بود کالبد شکافی Azevedo روز دوشنبه انجام شود.

پرتغال که حدود 10 میلیون نفر جمعیت دارد ، تاکنون بیش از 427،000 مورد و بیش از 7،100 مرگ ناشی از Covid-19 گزارش کرده است.
همچنین در rt.com
دولت دانمارک با وجود نگرانی های ایمنی از سوی Pfizer ، از تأخیر در دوز دوم واکسن Covid-19 مانند انگلیس پشتیبانی می کندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *