مقام ارشد تهران اذعان کرد: امنیت ایران پس از کارشکنی در سایت هسته ای نطنز نیاز به بازنگری اساسی دارد – RT World News

یک مشاور رهبر آیت الله علی خامنه ای ، رهبر رهبر کشور ، خواستار یک تغییر سریع در سیستم شد.

“این کشور به طور گسترده ای در معرض نقض امنیت قرار گرفته است” مومن رضایی ، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که مستقیماً به خامنه ای گزارش می دهد ، در مصاحبه با خبرگزاری محلی مهر اعتراف کرد.

برجسته کردن نیاز به یک تعمیر اساسی اساسی این واقعیت است “در کمتر از یک سال ، سه حادثه امنیتی رخ داده است [targeting Iran’s nuclear program]: دو انفجار و یک ترور ، “ رضایی گفت.

منظور این مقام مسئول انفجاری بود که روز یکشنبه سایت هسته ای نطنز را لرزاند و شبکه برق و سیستم پشتیبان و همچنین تعداد زیادی سانتریفیوژ مورد استفاده برای غنی سازی اورانیوم را از بین برد. همین تأسیسات در ژوئیه سال گذشته مورد اصابت قرار گرفت و با انفجار خسارات زیادی به کارگاه مونتاژ سانتریفیوژ وارد شد. در ماه نوامبر ، محسن فخری زاده ، دانشمند برجسته برنامه هسته ای ایران ، پس از اینکه ماشین وی با مسلسل کنترل از راه دور هدف قرار گرفت ، در خارج از تهران ترور شد.

تهران دلیل اصلی این حوادث را اسرائیل است ، که ادعای صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران را رد می کند و اصرار دارد که روی بمب کار می کند. با این حال ، مقامات اسرائیلی تمایلی به مسئولیت حملات ندارند.
همچنین در rt.com
ایران قول داد که پس از اقدام خرابکارانه در سایت هسته ای نطنز به “قمار بسیار بد” اسرائیل پاسخ دهد“قبل از این ، اسناد از کل هسته ای ما [archive] به سرقت رفته اند ، و قبل از آن ، چند هواپیمای بدون سرنشین مشکوک آمدند و کارهایی انجام دادند “ رضایی گفت ، طبق ترجمه روزنامه جروزالم پست.

اخبار مرتبط  چینگدائو چین پس از ورود موارد جدید از خارج ، کمپین آزمایش Covid-19 را در سطح شهر آغاز می کند - RT World News

اگرچه کاملاً مشخص نیست که وی به کدام اسناد اشاره می کند ، اما به طور بالقوه می تواند اعتراف کند که اطلاعات اسرائیل واقعاً توانسته است مقالات هسته ای تهران را در بهار 2018 بدست آورد. این پرونده ها موضوع ارائه مستقیم نخست وزیر اسرائیل ، بنیامین نتانیاهو قرار گرفت ، که در آن او سعی کرد دنیا را متقاعد کند که “ایران دروغ گفت” در مورد برنامه هسته ای آن در آن زمان ، تهران اصالت اسنادی را که نتانیاهو نمایش داده بود ، رد کرد و آنها را صدا کرد “ساختگی”

رضایی با بازگشت به حمله تازه به نطنز ، این حمله را چنین توصیف کرد “یک اتفاق بد از نظر اعتبار” برای ایران وی افزود: کسانی که پشت این انفجار بودند “این کار را برای شکستن مقاومت ما در دیپلماسی کردند.”

در حقیقت ، خرابکاری شبکه برق نطنز در حالی صورت گرفت که در وین بین ایران و آمریکا با هدف نجات توافق هسته ای سال 2015 در وین برگزار شد – و تصمیم تهران برای افزایش غنی سازی اورانیوم به خلوص 60٪ در پاسخ به این تحریکات ، در مورد نتیجه مثبت مذاکرات
همچنین در rt.com
ایران می گوید اگر بخواهد می تواند اورانیوم را تا 90 درصد خلوص غنی کند ، اما با شروع مجدد مذاکرات توافق هسته ای “به دنبال سلاح نیست”سیستم امنیتی کشور باید باشد “تمیز کردن” رضایی توضیح داد که هر ده یا 20 سال یکبار برای اثرگذاری باقی مانده است ، اما ایران در طول سه دهه کاری از این دست انجام نداده است و افزود که برای ریشه کن کردن حوادث در آینده به یک بازسازی اساسی نیاز است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *