مقام معظم رهبری ایران با نخست وزیر عراق دیدار کرد و قول داد “انتقام بکشد” برای انتقام از قتل سلیمانی به ایالات متحده زد “- RT World News

رهبر ایران ، آیت الله علی خامنه ای هشدار داد كه ایالات متحده شاهد انتقام بیشتر از حمله هواپیماهای بدون سرنشین در ماه ژانویه به فرمانده نخبه قاسم سلیمانی خواهد بود و به نخست وزیر عراق گفت كه تهران در برابر مداخلات آمریكایی ها در منطقه مقاومت خواهد كرد.

خامنه ای روز سه شنبه با نخست وزیر عراق مصطفی ال کاظمی ، نخستین سفر نخست وزیر از زمان تصدی مقام در ماه مه در تهران ملاقات کرد. در خلال مذاکرات ، آیت الله تأکید کرد که حضور آمریکا در عراق در حال انجام است “منبع فساد و تخریب ،” استناد به قتل سلیمانی در اوایل سال جاری در بغداد به عنوان یک مورد برجسته.

“آنها میهمان شما را در خانه شما به قتل رساندند و صریحاً به جرم اعتراف كردند ،” خامنه ای گفت و افزود: “ایالات متحده و نمایندگان آن همواره به دنبال خلاء قدرت در منطقه هستند تا هرج و مرج ایجاد کرده و راه را برای مداخله آنها هموار کند.”

جمهوری اسلامی ایران هرگز این را فراموش نخواهد کرد و قطعاً ضربه ای به آمریکایی ها وارد خواهد کرد.

ترور سلیمانی ، فرمانده نیروی نخبگان قدس ایران ، باعث افزایش تنش ها میان واشنگتن و تهران شد و باعث حمله موشکی ایران به تلافی و از بین رفتن لفاظی های جنگ بین دو طرف شد. این اعتصاب همچنین بغداد را برانگیخت ، زیرا یک فرمانده ارشد شبه نظامی عراق نیز در این انفجار کشته شد. قانون گذاران عراقی رای دادند که نیروهای آمریکایی را از این کشور بیرون کنند و این عملیات کشتار را نقض آشکار حاکمیت آنها دانستند. در حالی که این اقدام هرگز شکل نگرفت و از آن زمان متوقف شد ، خامنه ای الکاظیمی – که در زمان اعتصاب در ماه ژانویه در دفتر کار نبود – را تشویق به تجدید فشار در مذاکرات روز سه شنبه کرد.




همچنین در rt.com
ایران مردی را که به جرم فروش محل جنرال سلیمانی به سیا محکوم شده بود ، اعدام کرد



آیت الله همچنین بر لزوم گسترش روابط ایران و عراق تأکید کرد “در همه زمینه ها” ، گفتن “عقل ، دین و تجربه” به آن نياز داشت ، اما نسبت به نيروهاي خارجي هشدار داد كه شايد به دنبال قطع روابط بهتر باشند.

اخبار مرتبط  3 کشته و 110 نفر بازداشت شده پس از ادعای ضد تروریستی FB ضد شورش باعث ایجاد شورش در بنگلورو ، هند (عکس ، VIDEOS) - RT World News

“مطمئناً ، گسترش روابط ایران و عراق مخالفانی دارد ، به رهبری ایالات متحده ،” وی گفت ، با بیان اینكه واشنگتن نمی خواست چنین چیزی را ببیند “عراق مستقل و قدرتمند” ، اما اضافه شده است “به هیچ وجه نباید ترسید.”

نخست وزیر عراق پس از تحصن با خامنه ای ، در یک کنفرانس خبری در کنار حسن روحانی رئیس جمهور ایران ظاهر شد و ضمن تکرار خواستارهای آیت الله برای بهبود روابط و اصرار وی مبنی بر این که “اجازه دهید هرگونه تجاوز یا چالشی برای ایران” از سرزمین عراق راه اندازی شود.

تلاش ها برای تقویت روابط دو کشور به دنبال یک تاریخ بسیار کمتر دوستانه است ، که باعث شد ایران و عراق در یک جنگ خونین بین سالهای 1980 و 1988 بجنگند ، که در آن بغداد سعی کرد با حمایت آمریکا از ایران بلافاصله پس از انقلاب ایران که سرنگون سلطنت این کشور شد ، حمله کرد. .

نشست واشنگتن در حالی صورت می گیرد که واشنگتن همچنان به فلج کردن خود ادامه می دهد “حداکثر فشار” برنامه تحریم ها علیه ایران ، به دنبال خشک کردن کامل صادرات نفت کشور و محروم کردن دولت از یک منبع حیاتی درآمد. وزیر امور خارجه ایران ، جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران گفت كه به طور مؤثر توافق هسته ای سال 2015 را كه امضا شده بین ایران و دیگر قدرت های جهانی امضا شده است ، آمریكا نیز بر تمدید تحریم تسلیحاتی علیه تهران متوقف شده است.

در صورتی که ایالات متحده نتواند شورای امنیت سازمان ملل را برای تجدید ممنوعیت تسلیحات ، که منقضی شده این پاییز باشد ، ترغیب کند ، واشنگتن قول داد استعفا کند “عکس فوری” اقدام در توافق نامه سال 2015 به منظور تحریم مجدد کلیه تحریم های سازمان ملل علیه ایران ، با وجود لغو یک جانبه آن در سال 2018.




همچنین در rt.com
“ما تسلیم نخواهیم شد”: ایران قول می دهد با وجود فلج کردن تحریم های ایالات متحده ، نفت بیشتری تولید کند



مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *