مقصد … قطر؟ اولین اسکادران نیروی فضایی ایالات متحده در خلیج فارس فرود آمد – اخبار جهانی RT

پروژه اشتیاق رئیس جمهور دونالد ترامپ ، نیروی فضایی ایالات متحده ، اولین استقرار خود را در خارج از خاک آمریکا – در کشور کوچک خلیج فارس قطر ، به جای برخی از سیاره های بیگانه ، انجام داده است.

به گفته فرمانده آنها ، سرهنگ تاد بنسون ، اسکادران 20 نفره در اواخر ماه اوت به پایگاه هوایی الودید واقع در بیابانی در جنوب غربی پایتخت قطر دوحه رسیدند.

نیروی فضایی با انتشار ویدئویی در توییتر ، مراسم تحلیف آنها را که در اوایل سپتامبر برگزار شد ، نشان می دهد. این نیروها در حال خواندن سوگندهایشان در پس زمینه ظروف بزرگ ماهواره ای فیلمبرداری شدند.

بنسون خاطرنشان کرد: این واحد مستقر در قطر وظیفه ماهواره ها ، نظارت بر نیروهای دشمن و جلوگیری از درگیری در فضا را دارد. “اپراتورهای اصلی فضا”.

به نظر می رسد ورود نیروی فضایی به خلیج فارس درگیری مداوم واشنگتن با است که اوایل سال جاری ماهواره کوچکی را به مدار زمین پرتاب کرد. واشنگتن این پرتاب را به شدت مورد انتقاد قرار داد و دلیل دیگری بر اینكه تهران در حال توسعه توانایی های موشكی خود برای تهدید همسایگان است ، توصیف كرد.

اخبار مرتبط  فرانسه نخست وزیر سابق و وزیر سابق را در مورد رسیدگی به Covid-19 - دادستان ها - RT World News بررسی خواهد کرد

“ما در حال دیدن سایر ملل هستیم که در تدارک گسترش درگیری به فضا بسیار تهاجمی هستند.” بنسون بدون اشاره به نام كشورهاي خاص ، به AP گفت. “ما باید بتوانیم رقابت کنیم و از همه منافع ملی خود دفاع کنیم و از آنها محافظت کنیم.”
همچنین در rt.com
نیروی فضایی ایالات متحده روسیه را به آزمایش دستگاه ضد ماهواره “شبیه سلاح” در مدار متهم می کندبه دنبال ابتکار عمل ترامپ با هدف تضمین آزادی عمل آمریکا در فضا و جلوگیری از تجاوزهای احتمالی ، نیروی فضایی با کنگره در دسامبر 2019 رسماً تأسیس شد. با بودجه 15.4 میلیارد دلاری تخصیص یافته در سال 2021 ، این نیرو همچنان کمترین بودجه شاخه ارتش ایالات متحده است ، اما در حال حاضر برای تأمین بودجه بیشتر تلاش کرده است.

روسیه و چین از ایجاد این فضا انتقاد كردند و آنها اصرار داشتند كه فضا نباید به یك تئاتر نظامی تبدیل شود و باید فقط برای اهداف صلح آمیز مورد استفاده قرار گیرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *