ممنوعیت غیررسمی عربستان در تولیدات ترکیه با شدت گرفتن رقابت بین ریاض و آنکارا ، بر مارک های جهانی مد تأثیر می گذارد – RT World News

گروه پوشاک اسپانیایی Mango در نامه ای که توسط فایننشال تایمز مشاهده شده است ، عربستان سعودی ورود كالاهای ساخت ترکیه به داخل این كشور را ممنوع كرده است. ریاض اصرار دارد که به تجارت آزاد متعهد است.

به طور موثر ، عربستان سعودی داشته است “واردات کالاهای ساخته شده در ترکیه ممنوع” ، یک کارمند انبه در نامه ای به شرکای این شرکت در ترکیه ، که یکی از تولید کنندگان اصلی منسوجات در اروپا و خاورمیانه است ، نامه نوشت.

با گیر افتادن کالاهای ترکیه در گمرک ، خرده فروش اسپانیایی گفت که به دنبال راه حل های جایگزین برای پر کردن قفسه های تقریبا 50 فروشگاه سعودی خود است.

اما انبه تنها کسی نبود که تحت تأثیر قرار گرفت “همه مارک های جهانی که در عربستان سعودی فروشگاه دارند ، در ترکیه تولید می کنند و در آنجا فروش می کنند” مصطفی گلتپه ، رئیس اتحادیه صادر کنندگان پوشاک استانبول (IHKIB) به فایننشال تایمز گفت که از این ممنوعیت رنج می برند.

هفته گذشته ، هشت گروه تجاری پیشرو ترکیه بیانیه مشترکی صادر کردند و از آن شکایت کردند “برخورد تبعیض آمیز” شرکت های این کشور در عربستان سعودی است. آنها اشاره کردند که “هرگونه ابتکار رسمی یا غیررسمی برای جلوگیری از تجارت” می تواند به روابط دو جانبه و اقتصاد هر دو ملت آسیب برساند و از ریاض خواستار حل این مسئله شد.

در واقع ، تولیدکنندگان ترکیه از حدود یک ماه پیش از تاخیر در گمرک عربستان شکایت دارند. اما ریاض این ادعاها را رد کرده و اصرار دارد که هیچ محدودیتی اعمال نکرده و تنها دلیل کاهش تجارت با توکی Covid-19 بوده است. مقامات سعودی گفتند که آنها کاملاً متعهد به تجارت آزاد و توافق نامه بین المللی هستند که امضا کرده اند.

اخبار مرتبط  فقط یک جلوه؟ Google وب سایت های محافظه کار و alt-media را ساعت ها از نتایج جستجو مخفی می کند - RT World News

در اوایل ماه اکتبر ، عجلان العجلان ، رئیس اتاق بازرگانی غیر دولتی ریاض ، خواستار تحریم “همه چیز ترکی” همانطور که او آنکارا را به آن متهم کرد “خصومت ادامه دار” به سمت عربستان سعودی.
همچنین در rt.com
“کوتاه استانداردهای ترکی و بین المللی”: آنکارا حکم خاشقگی را منفجر می کند و از ریاض پاسخ بیشتری می خواهدریاض و آنکارا در حالی که برای رهبری در جهان اسلام رقابت می کنند ، در مورد طیف وسیعی از موضوعات اختلاف نظر دارند. دو کشور طرف های مختلف درگیری های لیبی را پشتیبانی می کنند ، همچنین ترکیه در زمان محاصره اعراب علیه آن در سال 2017 از قطر پشتیبانی می کند.

موضوع بحث برانگیز دیگر ، کشته شدن جمال خاشوگی روزنامه نگار و منتقد ریاض است که در سال 2018 توسط مأموران سعودی در کنسولگری پادشاهی خلیج فارس در استانبول انجام شده است. ترکیه در حال حاضر عاملان این ادعا را به طور غیرحضوری محاکمه می کند ، زیرا عربستان سعودی از استرداد خودداری می کند آنها

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *