“منافع نخبگان در برابر حقوق بشر”؟ هشدارهای سازمان ملل در مورد افزایش ناگهانی قفل قفل با مرگ و میر جهانی در 300000 نفر – RT World News

شمار جهانی مرگ و میر در بیماری همه گیر Covid-19 از 300000 عبور کرده است ، که نقطه عطف تاریک دیگری بود ، زیرا سازمان ملل ابراز نگرانی کرد که اقدامات سریع قفل شده برداشته می شود و هشدار به “موج دوم” ویروس است.

روز پنج شنبه بیش از 300،000 تلفات و نزدیک به 4.5 میلیون مورد در سطح جهانی ، براساس داده های جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، شیوع ویروس در سراسر جهان همچنان در حدود 188 کشور جهان گسترش یافته و روزانه ده ها هزار نفر را آلوده می کند. آخرین آمار در مورد هشدار جدید کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل ، میشل باچل ، که گفته است کشورهایی که سیاست های مهار سریع را لغو می کنند ، سریعاً خطر ابتلا مجدد به ویروس را دارند.

“اگر یک کشور آسیب دیده خیلی زود از حالت تعطیل خارج شود ، این خطر وجود دارد که موج دوم ، که جان بسیاری از مردم را خرج می کند ، زودتر و مخرب تر از آن اتفاق بیفتد که تحریک شود.” بچلت گفت.

اگر دوباره گشوده شدن جوامع خراب شود ، تمام فداکاریهای عظیم حاصل از محاصره اولیه انجام نخواهد شد.

خواستار حمایت از “جوامع کمتر ممتاز یا حاشیه نشین ،” کمیسر همچنین گفت ویروس خواهد شد “بازگشت به همه” اگر پاسخهای ملی هدایت شوند “منافع یک نخبه خاص” ، اضافه کردن آن “سیاست یا اقتصاد” نباید جلوی حقوق بشر قرار گیرد.

اخبار مرتبط  کره شمالی می گوید دیگر نیازی به مذاکره با آمریکا نیست زیرا آنها چیز دیگری جز "ترفند کم عمق" نیستند تا ترامپ را خوب جلوه دهد - RT World News
همچنین در rt.com
زندانی کردن افرادی که از Covid-19 به عنوان بیو فون استفاده می کنند “تبعیض” است. بنابراین بهتر است همه را به جای آن قفل کنید؟ایالات متحده منجر به مرگ در هر دو مرگ و میر و عفونت ، ایالات متحده یک مورد برجسته از تنش باچل را توصیف می کند ، زیرا اقدامات قفل شده ای که در ده ها ایالت اعمال شد ، عظیم اقتصادی است و باعث می شود هزاران ساکنان عصبانی و صاحبان مشاغل در اعتراض به خیابان ها بروند. .

این فشارها باعث شده بیش از 36 میلیون آمریکایی از کار بیفتند – در مقایسه با 15 میلیون نفر در دوران رکود بزرگ دهه 1930. بازار سهام نیز در میان همه گیر رنج می برد و شاهد سقوط گسترده ای است که برای بهبودی آن سال ها طول می کشد. اما حتی در حالی که ده ها کشور با برنامه هایی برای بازگشایی پیش می روند ، برخی از کارشناسان بهداشت هشدار داده اند که این کار را زودهنگام انجام می دهند ، در حالی که سیاستمداران از مقصر دانستن رئیس جمهور دونالد ترامپ برای فشار بیش از حد به دولت استفاده می کنند.

شماری از نقاط مهم مهم دیگر Covid-19 نیز اقدامات احتیاطی قرنطینه خود را از جمله فرانسه ، ایتالیا و اسپانیا ، برخی از کشورهای سخت ترین ضربه اروپا برداشته اند. بسته شدن هند ، که اکثریت جمعیت آن 1.3 میلیارد نفر را شامل می شود ، قرار است در تاریخ 17 مه منقضی شود و این مانع تمدید یک دوره دیگر است. در حالی که هر کشوری با همان ویروس روبرو است ، شرایط از کشور به کشور دیگر به طرز چشمگیری متفاوت است ، و این نشان می دهد که هیچ پاسخی برای اندازه گیری مجدد برای همه وجود ندارد.
همچنین در rt.com
WHO هشدار می دهد Covid-19 ممکن است “هرگز از بین نرود” زیرا ترامپ با فاشی در مورد بازگشایی ایالات متحده درگیری می کندفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *