منطقه “شورشی” Tigray در اتیوپی می گوید که اعتصاباتی را در پایتخت اریتره همسایه انجام داده است – RT World News

Tigray سرکش اتیوپی اعتراف کرده است که حملات خود را به فرودگاه واقع در آسمارا ، پایتخت همسایگان اریتره آغاز کرده و این کشور را به کمک به دولت مرکزی اتیوپی در حمله به این منطقه متهم کرده است.

رئیس جمهور Tigray ، دبرتسیون گبرمیکل ، حمله روز یکشنبه را تأیید کرد و گزارش های قبلی اعتصاب را تأیید کرد. حداقل دو پرتابه در اواخر روز شنبه به فرودگاه آسمارا اصابت کردند ، اما بلافاصله مشخص نشد که ، در صورت وجود ، چه خساراتی وارد شده است.

گبرمیکل گفت که این حمله تلافی ادعای مشارکت اریتره در جنگ اتیوپی است. رئیس جمهور ادعا کرد منطقه با آن روبرو شده است “16 بخش” نیروهای اریتره “در چندین جبهه” برای چند روز گذشته

حمله به اریتره با حملات موشکی به دو فرودگاه در منطقه همسایه آمهارا در اتیوپی انجام شد. Tigray اصرار دارد که نیروهای آمهارا در حملات دولت فدرال نیز فعالانه شرکت داشته اند ، در حالی که از فرودگاه ها برای حملات هوایی به منطقه شورشی استفاده شده است.
همچنین در rt.com
2 انفجار گزارش شده در آمهارا در اتیوپی ، دولت منطقه “شورشی” Tigray را به “حمله موشکی” متهم کرداوایل این ماه ، هنگامی که دولت این کشور عملیاتی را علیه منطقه شمالی Tigray و جناح حاکم آن ، جبهه آزادیخواهی مردم Tigray (TPLF) آغاز کرد ، در اتیوپی درگیری ها آغاز شد. حمله ادعایی به پایگاه نظامی دولت فدرال ، منسوب به TPLF ، بهانه ای برای حمله قرار گرفت. با این حال مقامات Tigray ، وقوع چنین حمله ای را انکار کردند. TPLF سالها بر کل کشور حکومت می کرد ، اما پس از ناآرامی های طولانی مدت که باعث شد ابی احمد ، نخست وزیر فعلی اتیوپی را به قدرت برساند ، در سال 2018 مجبور به کناره گیری شد.

اخبار مرتبط  چین گزارش از بهبود آخرین بیمار شدید Covid-19 در شهر صفر ووهان - RT World News

اریتره در اوایل دهه 1990 پس از تقریباً سه دهه جنگ از اتیوپی جدا شد. دو ملت اندکی بعد درگیر جنگ دیگری شدند ، فقط در سال 2018 به توافق صلح صحیحی دست یافتند. ابی حتی به خاطر این دستاورد و تلاش هایش برای آوردن جایزه صلح نوبل به وی اعطا شد. “اصلاح” به منطقه

با این حال ، نخست وزیر برنده نوبل طوفانی از انتقادات بین المللی را در مورد حمله مداوم علیه Tigray وارد کرده است. حمله ای که ابی قول داد در سال “محدود” مد و برای بازگرداندن “حکم قانون” به Tigray ، در حال حاضر منجر به صدها کشته و آوارگی جمعی شده است ، در حالی که منطقه شورشی بارها دولت مرکزی را به شروع حملات هوایی بی رویه به اهداف غیرنظامی متهم کرده است.
همچنین در rt.com
برنده جایزه نوبل خوب نیست؟ نخست وزیر اتیوپی در حالی مقامات اصلی را تغییر می دهد که “شورشیان” قول می دهد تا زمانی که دولت آماده گفتگو شود بجنگدبیش از 14500 نفر از جنگ به سودان همسایه فرار کرده اند ، با هشدار سازمان ملل متحد برای ورود پناهندگان بیشتر. جریان مردم در حال حاضر است “ظرفیت فعلی برای ارائه کمک بسیار زیاد است” هشدار داده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *