من تعهد کردم چه؟ به نظر می رسد ووچیچ ، رئیس جمهور صربستان پس از اعلام ترامپ مبنی بر انتقال بلگراد از سوی سفارت به اورشلیم ، متعجب (VIDEO) – RT World News

واکنش الکساندر ووچیچ به اعلامیه دونالد ترامپ مبنی بر اینکه بلگراد جولای سال آینده سفارت اسرائیل خود را به اورشلیم منتقل می کند ، برخی از مردم را به فکر فرو برد که آیا این خبر برای رهبر صربستان غافلگیر کننده بوده است؟

ووچیچ این هفته برای امضای توافق نامه ای با واسطه آمریكا با آدالله هوتی ، نخست وزیر منطقه جدا شده صربستان از كوزوو ، از واشنگتن بازدید كرد. از این توافق به عنوان یک موفقیت بزرگ دیپلماتیک برای واشنگتن نام برده شد که توانست دو رقیب بالکان را به هم نزدیک کند. از جمله ، کوزوو ، موجودی با اکثریت مسلمان ، موافقت کرد اسرائیل را به رسمیت بشناسد در حالی که صربستان موافقت کرد سفارت خود را به اورشلیم منتقل کند ، دنباله روی از ایالات متحده.

واکنش رئیس جمهور صربستان به این اعلامیه ، برخی از نظر دهندگان را به فکر فرو برد که آیا او از جزئیات سندی که امضا کرده است ، آگاهی دارد. همانطور که ترامپ این تعهد را “خارق العاده” توصیف کرد ، ووچیچ یک طرف به میزبان آمریکایی خود نگاه کرد ، سپس قبل از حرکات دست ، توافق نامه را ورق زد ، که می توان آن را به عنوان کف دست سقط شده تعبیر کرد.

نظرات آنلاین پیشنهاد Vucic است ممکن است نباشد قبل از امضای توافق نامه چاپ خوب را بخوانید و صحنه را صدا کنید تحقیر آمیز. برخی از آنها به زودی سرها در میان دستیاران رئیس جمهور می چرخند پیش بینی کرد.

اخبار مرتبط  سقوط ساختمان در هند منجر به کشته شدن حداقل 10 نفر می شود ، بیشتر افراد ترسیده اند که در جریان عملیات نجات گرفتار شده اند - RT World News

ترامپ علاوه بر سردرگمی ، به اشتباه هوتی را لقب داد “رئیس جمهور کوزوو”.




همچنین در rt.com
اسرائیل روابط دیپلماتیک خود را با کوزوو با اکثریت مسلمان آغاز می کند ، در حالی که صربستان قول انتقال سفارت به بیت المقدس را می دهد



دولت ترامپ ابتدا اعلام کرد قصد دارد قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت بشناسد و سفارت خود را بر این اساس در سال 2017 منتقل کند. این اقدام در اسرائیل مورد ستایش قرار گرفت ، اما فلسطینیان را خشمگین کرد ، آنها گفتند که ایالات متحده به وضوح دیگر در موقعیتی نیست که بتواند به عنوان یک فرد بی طرف عمل کند واسطه در درگیری اعراب و اسرائیل. از آن زمان تعداد معدودی از ملت ها متعهد شده اند که سفارتخانه های خود را از جمله گواتمالا ، هندوراس و مالاوی در اورشلیم منتقل کنند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *