مهاجم پاریس می خواست دفتر شارلی ابدو را به آتش بکشد ، اما نمی دانست مجله – دادستان – اخبار جهانی RT نقل مکان کرده است

دادستانی گفت ، یک پاکستانی متهم به چاقوکشی دو نفر در پاریس در هفته گذشته می خواست دفتر Charlie Hebdo را برای بازنشر کارتون های حضرت محمد (ص) مشعل بزند ، اما از تغییر آدرس مجله مطلع نبود.

دادستان پاریس ، مهاجم مظنون در آن زمان سه بطری روح سفید و یک ماده رقیق کننده رنگ قابل اشتعال روی خود داشت.

برنامه اولیه وی این بود که احتمالاً با کمک چکش وارد دفتر مجله شود و سپس آن را با بطری های روح سفید به آتش بکشد.

یک فیلم سه دقیقه ای به زبان اردو نیز در تلفن این مرد کشف شد – و گویا شامل توضیحاتی در مورد انگیزه های او بود. “اینجا در فرانسه ، آنها کاریکاتورهایی درباره پیامبر بزرگ و پاک ما محمد می کنند … امروز ، من علیه این قیام خواهم کرد ،” به گفته دادستان ، مظنون در این کلیپ گفت.

مظنون در سه روز جداگانه قبل از حمله در 25 سپتامبر ، منطقه Rue Nicolas-Appert را مورد بررسی قرار داد ، جایی که او از دستگاه گوشت گوسفندی خریداری کرد که چند ساعت قبل خریداری شده بود.
همچنین در rt.com
مظنون دوم پس از حمله چاقو در خارج از دفاتر سابق شارلی ابدو در پاریس ، که منجر به زخمی شدن 2 روزنامه نگار شد ، بازداشت شداخبار مرتبط  گزارش دولت انگلیس ادعا می کند که نقص امنیتی هواوی خطرات طولانی مدت را ایجاد می کند ، اما این شرکت می گوید نقص مربوط به "تداخل چین" نیست - RT World News

ریكارد خاطرنشان كرد: وی معتقد است كه وی دو نفر را در خارج از مقر سابق شارلی ابدو چاقو زده است ، زیرا وی تصور می كرد كه آنها از كارمندان مجله هستند. قربانیان در بیمارستان بستری شدند ، جراحات آنها تهدید کننده زندگی نیست.

با این حال ، چیزی که فرد متجاوز روحانی بدرستی نمی دانست این بود که این مجله طنز پس از آنکه در ژانویه 2015 مورد حمله اسلام گرایان قرار گرفت ، به مکانی نامعلوم منتقل شده بود. انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلامی.

این نقاشی های بحث برانگیز در ابتدا در یک مجله دانمارکی در سال 2005 منتشر شد و اعتراضاتی را در سراسر جهان اسلام برانگیخت ، زیرا هر تصویری از پیامبر در اسلام کفر تلقی می شود.
همچنین در rt.com
شارلی ابدو برای چاپ مجدد کارتون های حضرت محمد (ص) در روزی که محاکمه اسلام گرایان مجله طنز فرانسه آغاز می شودیک ماه پیش ، شارلی ابدو بار دیگر برخی از این کاریکاتورها را منتشر کرد و گفت که این کار به مناسبت آغاز محاکمه متهمان به همدستی با تیراندازان حمله سال 2015 انجام شده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *