موانع در مادرید ، درگیری در بارسلونا ، غارت در لوگرونو در حالی که اعتراضات ضد قفل اسپانیا را گرفته است (VIDEOS) – اخبار جهانی RT

اسپانیا مورد خشونت قرار گرفته است ، معترضان ضد قفل قفل و محاصره با پلیس در چندین شهر ، از جمله مادرید و بارسلونا ، در مورد اقدام ایالت و دولت های منطقه ای برای سخت گیری محدودیت های Covid-19.

معترضان ظروف زباله را آتش زدند و موانع موقتي را در گران ويا برپا كردند و گزارش شد كه شنبه شب چند جبهه فروشگاه را در جاهاي ديگر در مركز مادريد خرد كردند.

هنگامی که پلیس برای پاکسازی اجتماع بی قاعده وارد عمل شد ، آنها با سنگ و مشعل مورد اصابت قرار گرفتند و گفته می شود با شلیک گلوله های خالی معترضین را مجبور به پراکنده شدن در خیابان های اطراف می کنند.

در همین حال ، در بارسلونا ، هنگامی که مأموران پلیس برای دومین شب متوالی تظاهرات ضد قفل در مقیاس کوچکتر را پراکنده کردند ، یک بار با سنگ و سایر گلوله ها مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

دولت منطقه ای کاتالونیا این هفته بسته جدیدی از اقدامات را تصویب کرد ، از جمله محاصره محیطی هر شهرداری ، که مردم را در تعطیلات آخر هفته به منطقه خود محدود می کند.
همچنین در rt.com
درگیری های خشونت بار در بارسلونا در حالی که معترضین پس از بستن مرزهای کاتالونیا بر روی کوید ، به سمت پلیس موشک پرتاب می کنند (VIDEOS)درگیری در شهر لوگرونو اسپانیا نیز رخ داد ، جایی که معترضان ظروف زباله را سوزاندند ، ویترین ها را شکستند و چندین مغازه را غارت کردند.

همچنین در گرانادا ، مالاگا و بیلبائو اعتراضات داغ گزارش شده است.

اخبار مرتبط  پلیس کانادا آتش سوزی های "مشکوکی" را بررسی کرد که باعث نابودی دو کلیسای واقع در فاصله 10 دقیقه ای - RT World News شد

نخست وزیر اسپانیا پدرو سانچز در توئیت شنبه شب از اسپانیایی ها خواست تا صبر و شکیبایی نشان دهند “مسئولیت ، اتحاد و فداکاری” برای شکست همه گیری جهانی ، در حالی که محکوم کردن “رفتار خشن و غیر منطقی” توسط یک “اقلیت کوچک” از جمعیت.

پارلمان اسپانیا هفته گذشته تمدید شش ماهه وضعیت اضطراری ملی را تصویب کرد و به مقامات منطقه ای اختیار بیشتری برای مقابله با موج دوم Covid-19 این کشور اعطا کرد. این سومین تمدید اسپانیا به وضعیت اضطراری در هنگام شیوع همه گیر است و تا 9 ماه مه اعمال می شود ، اما با این گزینه برای لغو آن در 9 مارس.

بر اساس این تمدید جدید ، دولت های منطقه ای قادر به کنترل آزادی حرکت و زمان های ممنوعیت رفت و آمد هستند بدون اینکه مراحل دو هفته ای پیچیده ای را در پارلمان طی کنند. از آن زمان ، بسیاری از مناطق اقدامات ویروس کرونا را سخت تر کرده اند ، با محدودیت رفت و آمد در شب ، قفل شدن و محدودیت های سفر.
همچنین در rt.com
بوریس جانسون اعلام کرد قفل جدید 4 هفته ای انگلیس – تعطیل کردن همه میخانه ها ، رستوران ها و فروشگاه های غیر ضروریفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *