“موج بزرگی” از حملات DDoS در روز انتخابات ریاست جمهوری به وب سایت های KGB و وزارت کشور در بلاروس رسید – RT World News

حملات سایبری به موسسات ایالتی و مشکلات گسترده دسترسی به اینترنت روز یکشنبه در بلاروس گزارش شد ، زیرا شهروندان برای انتخاب رئیس جمهور این کشور به صندوق های رای می روند.

آ “موج بزرگ” به گزارش دیده بان جنایات سایبری این کشور ، حملات سایبری از شنبه عصر آغاز شد و روز یکشنبه ادامه داشت. روش توزیع انکار سرویس (DDoS) استفاده شده است ، که عملکرد طبیعی وب سایت ها را با جاری شدن سیل از آنها در ترافیک مختل می کند و اغلب اوقات آنها را غیرقابل دسترسی می کند.

به وب سایت های کمیته امنیت کشور (KGB) و وزارت کشور حمله شد. با این حال ، این حملات صورت گرفت “دفع ،” مقامات گفتند

در همین حال ، در روز انتخابات ، بسیاری از کاربران ناگهان شروع به تجربه مشکلات آنلاین بصورت آنلاین در مناطق مختلف کشور کردند ، با شکایت برخی از اینکه آنها نمی توانند به YouTube دسترسی پیدا کنند ، به وب سایت های خاصی مراجعه کنند و پرونده ها را در تلگرام بارگذاری کنند. سرمقاله RT و مدیر کل Sputnik مارگاریتا سیمونین توییت کرد که کارمندان دفتر Sputnik در مینسک نیز نمی توانند از مسنجرها و YouTube استفاده کنند.
همچنین در rt.com
لوكاشنكو می گوید بلاروس شهروندان آمریكایی را بازداشت كرده است و از كی یو و مسكو می خواهد با “مزدوران” بازداشت شده روسیه مقابله كنند.اخبار مرتبط  مکرون در هنگام خطاب به دانشجویان ، ماسک را به ماسک خود برمی دارد (ویدئو) - RT World News

مبارزات انتخاباتی بسیار بحث برانگیز به دلیل اختلاف نظرها و اعتراضات گسترده ضد دولتی ، توجه بین المللی را به خود جلب کرده است. در حالی که الكساندر لوكاشنكو ، رئیس جمهور فعلی ، به دنبال ششم دوره ریاست جمهوری است ، مخالفان او را متهم به سرکوب رقبا كردند.

لوكاشنكو بارها ادعا كرده است كه نیروهای خارجی قصد داشتند خشونت را در بلاروس تحریک كنند. اوایل ماه اوت ، وی گفت كه چندین شهروند آمریكایی بازداشت شده اند كه مظنون به ارتباط با وزارت امور خارجه هستند. ایالات متحده در مورد خبر بازداشت اتباع خود اظهار نظری نکرد.

همچنین مقامات اندکی قبل از رأی گیری ، گروهی از شهروندان روسی را بازداشت کردند و گفتند که آنها سعی کرده اند اوضاع این کشور را بی ثبات کنند. مسکو گفت که آنها کارمندان یک شرکت امنیتی خصوصی بوده اند و اقامت آنها در مینسک هیچ ارتباطی با امور داخلی بلاروس ندارد.

لیدیا یرموشینا ، رئیس کمیته مرکزی انتخابات گفت که از ساعت 12 صبح به وقت محلی ، میزان مشارکت 54 درصد بوده است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *