مودی هند پایه و اساس معبد هندو را در سایت آیودیا پس از مشاجره طولانی با Musli به دست آورد – RT World News

نخست وزیر هند نارندرا مودی سنگ زیر بنای یک حرم آینده هندو را در شهر ایودیا بنا کرد. این پروژه پس از آنكه دادگاه با هندوها روی مسلمانان قرار گرفت ، در مورد اینكه معبد باید در آنجا ساخته شود ، امكان پذیر بود.

مودی به جمع آوری در ایودیا ، شهری باستانی در ایالت شمالی اوتار پرادش هند گفت که این حرم “الهام بخش نسل های آینده خواهد بود ،” و ساخت آن به عنوان “ابزاری برای متحد کردن کشور”.

این یک لحظه احساسی برای هند است. امروز منتظر طولانی است. اکنون یک معبد بزرگ برای پروردگار رام ساخته شده است که سالها در زیر چادر زندگی کرده بود.

رسانه های محلی گزارش داده اند که جشن هایی که برنامه ریزی شده بود به دلیل شیوع کووید -19 کاهش یافته است. در این مراسم نخست وزیر با کاهنان هندو و تعدادی از مقامات ارشد همراه بود.

وزیر فناوری اطلاعات Ravi Shankar Prasad گفت که این مراسم زمینی لحظه ای بود که هندی ها از سراسر جهان منتظر بودند “برای قرن ها.”

ساخت معبد اختصاص داده شده به خدای هندو ، پروردگار رام ، تنها سال گذشته ، پس از آنكه دیوان عالی كشور با هندوها بر سر مسلمانان در یك مشاجره طولانی مدت پیرامون حرم كه باید در ایودیا بنا شود ، امكان پذیر شد.
همچنین در rt.com
معبد راما بر فراز مسجد: تصمیم مقام معظم رهبری هند به نفع هندوها در زمین های تلخ و مشاجره آور در آیودیااخبار مرتبط  پارلمان ترکیه لایحه ای را تصویب کرد که 48 ساعت به فیس بوک و توییتر اجازه می دهد محتوای "توهین آمیز" را حذف کنند - RT World News

مسلمانان می خواستند مسجدی را در محلی که مقبره قبلی آنها ، بابری مسجدی قرن شانزدهم در آنجا بود ، بنا کنند ، قبل از آنکه توسط فعالان هندو در سال 1992 تخریب شوند. هندوها معتقدند که مسجد بابری بر روی ویرانه های معبد ساخته شده است. به رام که طبق سنت هندو در ایودیه متولد شد.

دادگاه به نفع معبد رام حكم داد ، با استناد به سوابق تاريخي نشان داد كه هندوها قبل از برپايي مسجد جامع بابري ، در آن محل زيارت مي كردند و عبادت مي كردند.

دادگاه همچنین به دولت دستور داد كه بخشی از زمین را برای حرم خود به مسلمانان محلی بدهد. شورای محلی مسلمان سایت مورد نظر دولت را پذیرفت و در حال برنامه ریزی برای ساختن مسجدی ، یک مرکز تحقیقات اسلامی ، یک بیمارستان و یک کتابخانه در آن است.

با این حال همه با حکم دادگاه موافق نیستند. روز سه شنبه ، یک سازمان غیردولتی ، هیئت حقوقی شخصی مسلمانان تمام هندوستان ، تصمیم به اعطای سایت مورد مناقشه را به هندوها داد “غصب زمین” در همین راستا ، گروهی از مسلمانان در اوایل سال جاری با طرح این ادعا مبنی بر اینكه قطعه زمینی كه به آنها پیشنهاد شده بود ، دعوی قضایی كردند. “خیلی دور” از آیودیا

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *