مورالس ، رئیس جمهور تبعیدی بولیوی وعده داد که “دیر یا زود” پس از پیروزی در انتخابات سوسیالیست ها به کشور بازگردد – اخبار جهانی RT

رئیس جمهور پیشین اوو مورالس پس از دستیابی به پیروزی قاطع در انتخابات ریاست جمهوری این کشور ، لوئیس آرس ، متحد سوسیالیست خود ، قصد خود برای بازگشت به بولیوی را اعلام کرد.

روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در بوینس آیرس ، آرژانتین ، مورالس گفت که خوشحال خواهد شد که به کشور خود بازگردد.

“دیر یا زود ما می خواهیم به بولیوی برگردیم ، این بحث نیست” مورالس گفت ، بدون ارائه هیچ بازه زمانی برای بازگشت احتمالی خود.

آرزوی بزرگ من بازگشت به بولیوی و ورود به منطقه من است. این مسئله زمان است.

این اعلامیه پس از انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه در بولیوی برگزار شد. در حالی که نتایج نهایی هنوز در دسترس نیست ، شمارش سریع غیررسمی نشان داد كه لوئیس آرس ، نامزد جنبش برای سوسیالیسم (MAS) ، حدود 52 درصد آرا را به دست آورده است. نزدیکترین رقیب وی ، کاندیدای ائتلاف میانه رو Comunidad Ciudadana کارلوس مسا ، فقط 31 درصد آرا را به دست آورد.

این اختلاف نشان می دهد که آرس بدون نیاز به دور دوم انتخابات پست ریاست جمهوری را تأمین کرده است ، زیرا وی بیش از 40 درصد آرا را کسب کرده است در حالی که بیش از 10 درصد از نایب قهرمان است. مسا قبلاً شکست خود را پذیرفته و گفته است که او و ائتلافش “به دموکراسی اعتقاد داشته باشید.”
همچنین در rt.com
پس از شمارش سریع آرا ، پیروزی قاطع آرسی سوسیالیست در انتخابات بولیوی ، شکست انتخابات را می پذیرداخبار مرتبط  چین ایالات متحده را مقصر "مانع" مبارزه جهانی علیه انتشار گازهای گلخانه ای می داند ، وعده می دهد تا سال 2060 کربن خنثی شود - RT World News

بولیوی پس از انتخابات ریاست جمهوری قبلی با ادعاهای جعل فاحش ، بیش از یک سال آشفتگی سیاسی را متحمل شده است. رسوایی منجر به سقوط مورالس شد ، که در میان اعتراضات گسترده و فشارهای نظامیان برتر بولیوی مجبور به استعفا شد.

با برکناری سوسیالیست ها ، سیاستمداران راست گرا در کشور به قدرت رسیدند. با این حال ، این امر کاری نکرد که تنش در کشور را کاهش دهد ، و اعتراضات گسترده – که اکنون توسط هواداران مورالس رهبری می شوند – همچنان بولیوی را لرزاند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *