مکرون لبنان را به تحریم تهدید می کند مگر اینکه بیروت ظرف سه ماه “تغییر واقعی” ایجاد کند – RT World News

رئیس جمهور فرانسه هشدار داد ، پاریس نخبگان لبنان را با تحریم سیلی خواهد زد و حتی در صورت عدم اجرای اصلاحات در بیروت ، می تواند از کمک های مالی اساسی خودداری کند.

ماههای آینده خواهد بود “اساسی” برای آنچه او توصیف کرد “تغییر واقعی” ماكرون در حالی كه برای دومین دیدار در عرض یك ماه به بیروت می رفت ، به پالیتیكو گفت وی افزود ، در صورت عدم رضایت وی از اصلاحات انجام شده در مدت زمان تعیین شده ، اقدامات تنبیهی در پی خواهد داشت.
همچنین در rt.com
هنگامی که بیروت برای تشکیل دولت جدید تلاش می کند ، ماکرون برای اطمینان از اصلاحات در لبنان “فشار لازم” را اعمال می کندلیست این اقدامات از مجازات های شخصی علیه اعضای نخبگان سیاسی لبنان گرفته تا جلوگیری از کمک مالی بین المللی – برای کشوری که گرفتار یک بحران اقتصادی و سیاسی طولانی مدت است و مبارزه با پیامدهای انفجار بزرگ اخیر در پایتخت .

در سفر قبلی ماکرون در اوایل ماه اوت در پی انفجار مهیب که منجر به کشته شدن تقریبا 200 نفر شد ، رئیس جمهور فرانسه خواستار ایجاد یک دولت موقت جدید و همچنین حسابرسی از بانک مرکزی کشور و انتخابات پارلمانی طی یک سال شد. حالا ، او می گوید که می خواهد “تعهدات معتبر” از احزاب سیاسی لبنان که آنها به این طرح پایبند خواهند بود – از جمله یک جدول زمانی برای برگزاری رأی قانونگذاری در داخل “شش تا 12 ماه”

انفجار مهیب مشکلات موجود را بدتر کرده و تظاهرات خشونت آمیز ضد دولت را برانگیخت و نخست وزیر حسن دیاب را مجبور به انحلال کابینه در اوایل ماه اوت کرد. با این وجود دولت جدید به کندی ظهور می کند و این باعث می شود که رئیس جمهور ماکرون در امور محافظت از کشور سابق فرانسه دخالت کند.

اخبار مرتبط  مجارستان تصمیم دارد اختیارات حكمی را كه به "دیكتاتور اوربان" به "MSM" داده شده است لغو كند - RT World News

ماکرون اظهار داشت که او به لطافت مشهور نیست و قصد ندارد در لبنان عقب نشینی کند اما هنوز هم در استفاده از آنچه او تمام قدرت فرانسه می خواند و شاخ زدن با حزب الله محتاط است. در همین حال رئیس جمهور فرانسه معترضان لبنانی را مقصر عدم موفقیت در تولید یک رهبر به اندازه کافی قدرتمند برای کنترل نخبگان سیاسی این کشور دانست.
همچنین در rt.com
زمان استعمار ماکرون است! رئیس جمهور فرانسه با افسانه آواز 85 ساله ارتباط برقرار می کند تا “نظم سیاسی جدید” را بر لبنان تحمیل کند“اگر خیابان می داند چگونه می تواند رهبری را كه انقلاب را رهبری می كند و سیستم را می شکند ، بداند ، نامی کار می کند. حداقل امروز ، شاید فردا یا بعد از فردا این کار نکرد ،” وی اظهار داشت ، در مورد نارضایتی عمومی از انتخاب نخست وزیر جدید اظهار نظر کرد.

دیپلمات موستافا ادیب ساعاتی قبل از ورود ماکرون به بیروت به عنوان رئیس جدید دولت توافق شد. با این حال ، ظاهراً نامزدی وی حداقل برای برخی از مردم خوب نبوده و مکرون در برخی مواقع با جمعیتی روبرو شده است که شعار می دهند “ادیب نمی کند!” و “ما نواف سلام می خواهیم!”

سلام – قاضی دادگاه بین المللی دادگستری – از حمایت نخبگان سیاسی لبنان برخوردار نیست و به سختی قادر به ایفای نقش خود به عنوان رئیس دولت است ، ماکرون در عین حال توضیح داد که این او نیست که ادیب را انتخاب کرده و کار او نبود “دخالت یا تأیید”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *