ناآرامی های خشونت آمیز در مالمو ، سوئد پس از شیرین کاری قرآن ، پلیس گفت که آنها “هیچ کنترلی” بر اوضاع ندارند (عکس ها ، فیلم ها)

موجی از ناآرامی های بی نظم در مالمو ، سوئد آغاز شد ، پس از آن كه فعالان ضد اسلام از سوزاندن قرآن عمومی فیلم گرفتند و اعتراضاتی را برانگیخت كه به زودی به شورش منجر شد ، تظاهركنندگان بی قاعده آتش زدند و با پلیس درگیر شدند.

بنا به گزارش های مطبوعاتی محلی ، حدود 300 نفر روز جمعه حوالی ساعت 7:30 بعد از ظهر به وقت محلی در مالمو جمع شدند تا به اعتراض خود بپردازند زیرا اعضای یک حزب سیاسی راست افراطی در اوایل روز یک قرآن را به آتش کشیدند. با افزایش جمعیت ، آتش سوزی در خیابان برافروخته شد و چندین اتومبیل نیز به آتش کشیده شد که منجر به واکنش سنگین پلیس شد که برای کنترل اوضاع تلاش می کرد.

“ما اکنون آشوب های مداوم و خشونت آمیزی داریم که هیچ کنترلی بر آنها نداریم” سخنگوی پلیس ریكارد لوندكویست در میان این اختلال به یك خبر محلی گفت.

درگیری بین معترضان و اجرای قانون در منطقه Rosengard Malmo رخ داد ، با دیدن سنگ ، آجر سنگ فرش و آتش بازی در مأموران و وسایل نقلیه واکنش اضطراری شلیک شد.

شعارهای “الله اکبر” (“خدا بزرگ است” به زبان عربی) از فیلمهایی که بصورت آنلاین پخش می شود ، شنیده می شود که همچنین نشان می دهد لاستیکها و سایر آوارها در خیابان سوخته و ستونی از دود سیاه به آسمان شب برخاست. همچنین آتش سوزی بزرگی در یک گاراژ پارکینگ زیرزمینی در Rosengard ، در فاصله حدود 1 کیلومتری منطقه اصلی ناآرامی ها گزارش شده است.

اخبار مرتبط  ترقه شکن محله برلین را روشن می کند در حالی که فعالان چپ از متخاصمین "دفاع" می کنند ، در برابر پلیس قرار می گیرند (ویدئو) - اخبار جهانی RT

سوزاندن قرآن که شورش ها را آغاز کرده بود توسط اعضای استرام کورس انجام شد (“خط سخت”) ، یک حزب سیاسی راست افراطی دانمارک که توسط حقوقدان و فعال ضد اسلام راسموس پالودان در سال 2017 تاسیس شد. این فعالان از سوزاندن کتاب مقدس فیلم برداری کردند که در پارک عمومی انجام شد.

گفته می شود که در جای دیگری در مالمو ، سه عضو استرام کورس به دلیل تحریک علیه یک گروه قومی پس از به آتش کشیدن قرآن دیگری در ملا public عام دستگیر شدند.

ممنوع الخروج شدن پالودان در اوایل روز جمعه به سوئد ، در یک ایست بازرسی مرزی در نزدیکی مالمو دور شد و با ممنوع الخروجی دو ساله از این کشور به دلیل نگرانی از اینکه او می تواند سیلی خورد. “اخلال در نظم عمومی” سخنگوی پلیس به پخش کننده دانمارکی DR گفت. این فعال راست گرای پیش از این درخواست مجوز برگزاری تظاهرات در مالمو را داده بود ، جایی که قرار بود در یک سوزاندن قرآن با هنرمند خیابانی “دان پارک” شرکت کند که سریعاً توسط مقامات سوئد رد شد. دادگاهی استدلال کرد که در حالی که “آزادی اجتماعات و تظاهرات از حقوق اساسی محافظت شده است” دولت ممکن است اجتماع را ممنوع کند “به دلایل نظم و ایمنی.”
همچنین در rt.com
نه ، سوئد ، حملات نارنجک دستی یک مشکل “تصویری” نیستمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *