ناسا با آمادگی SpaceX برای پرواز تاریخی فضایی با سرنشین – بی سر و صدا صندلی اضافی Soyuz را خریداری می کند – RT World News

ناسا با آژانس فضایی روسیه Roscosmos قرارداد امضا کرده است تا به یک فضانورد آمریکایی اجازه دهد تا در پاییز به فضا بر روی یک موشک Soyuz سفر کند ، حتی وقتی SpaceX برای اولین پرتاب خود در اواخر این ماه آماده می شود.

“امروز قراردادی منعقد شده برای تأمین صندلی فضانورد آمریکایی روی هواپیمای سفینه فضایی تحت نظارت Soyuz MS که در پاییز سال 2020 به ISS پرتاب شود ، امضا شد.” سه شنبه گفت: روسكوسوس به تاس گفت.

گرچه این آژانس از افشای مبلغی که واشنگتن برای این صندوق پرداخت کرده ، امتناع ورزید و آنرا صدا زد “یک راز تجاری” ، سخنگوی ناسا به خبرنگاران گفت که این معامله 90.25 میلیون دلار ارزش دارد که شامل هزینه پرواز و همچنین آموزش و خدمات پیش از شروع و پس از فرود می باشد.
همچنین در rt.com
پنس قول داد كه آمریكا ها را قبل از تابستان به فضا بازگرداند ، چون تقاضای Boeing & SpaceX برای تحویل … و ناسا به دنبال صندلی های پشتیبان Soyuz استسرپرست ناسا ، جیم بریدنشتین در اوایل ماه جاری گفت که دو کشور نزدیک به توافق برای کرسی هستند و گفت که قرار است امضا شود “در عرض چند روز” و تأکید کرد که فضانوردان آمریکایی همیشه باید به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) دسترسی داشته باشند ، جایی که Soyuz در پاییز به آنجا می رود.

SpaceX – یک شرکت فضاپیمای خصوصی تأسیس شده توسط Elon Musk – در عین حال ، در حال آماده شدن برای یک ماموریت هدایت شده به ISS در تاریخ 27 ماه مه است که در آن فضانوردان ناسا داگ هورلی و باب بهنکن سوار موشک های Falcon 9 شرکت در مدار می شوند و سپس پیوند می دهند. با ISS در کپسول Crew Dragon خود قرار دارد. بسته به میزان عملکرد دنده ها ، این دوتایی بین یک تا چهار ماه در فضا باقی می ماند و توسط خدمه چهار نفره جایگزین می شود.

اخبار مرتبط  مدیر عامل صندوق نفتی یک تریلیون دلاری نروژ با صدور عذرخواهی از پرواز جت خصوصی - RT World News

پس از تحمل یک سری تأخیرها ، پرتاب آینده اولین ماموریت فضایی تحت هدایت آمریکا که از سال 2011 آغاز شد از خاک آمریکا آغاز شد ، هنگامی که ناسا برنامه شاتل خود را قطع کرد ، و مجبور شد فضانوردان خود را برای سوار شدن بر روی کشتی های روسی به مبلغ میلیون ها دلار در هر کرسی سوق دهند. .

در یک جلسه توجیهی اخیر ، مدیر برنامه ناسا برای ISS ، کرک شیرمن گفت که تصمیم برای خرید صندلی های اضافی Soyuz بستگی به این دارد که آیا SpaceX می تواند ارائه دهد “قابل تکرار” مأموریت های موجود در خدمه اژدها ، فقط یک پرواز با سرنشین موفق نیست “ما خواهیم دید که چگونه اوضاع پیشرفت می کند” قبل از اینکه به دنبال خرید یک اسلات دیگر روی یک راکت روسی باشید.
همچنین در rt.com
Roscosmos vs Musk: رئیس آژانس فضایی روسیه و مدیرعامل SpaceX شمشیرهای مجازی را در توییتر عبور می دهندفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *