ناسا می گوید سیارک بنو از “مواد آلی کربن دار ، سازگار با مواد تشکیل دهنده LIFE” پوشیده شده است – RT World News

دانشمندان در هنگام ماموریت OSIRIS-REx گنجینه ای از داده ها را کشف کرده اند ، از جمله وجود آب و ردپای مواد آلی ، که ممکن است به خوبی حیات را در سیاره هایی مانند سیارات ما در آن کهکشان ایجاد کند.

به گفته ایمی سایمون ، از مرکز پرواز فضایی Goddard ناسا ، “کربن ، مواد آلی “ در سطح بنو پراکنده شده است. این علائم نشان می دهد که هنگام بازگرداندن نمونه های سیارک به زمین برای تجزیه و تحلیل ، احتمالاً ماده آلی یافت می شود.

در حقیقت ، دانشمندان ناسا گمان می كنند كه برخی از نمونه های بنو ممكن است به هیچ كدام از نمونه های شهاب سنگی كه بشر تا این مرحله روی زمین جمع كرده است شباهت نداشته باشد و اینكه مواد آلی موجود در آن ممكن است به توسعه زیست شناسی بدوی در سراسر جهان اشاره داشته باشد.

پس از بازگشت به زمین ، تجزیه و تحلیل دقیق به امید پاسخ به س questionsالات مربوط به ریشه های آب و زندگی موجود در زمین انجام خواهد شد.

“فراوانی مواد حاوی کربن یک پیروزی بزرگ علمی برای این مأموریت است. ما اکنون خوشبین هستیم که می توانیم نمونه ای را با مواد آلی جمع آوری و برگردانیم – هدف اصلی مأموریت OSIRIS-REx ، “ Dante Lauretta ، محقق اصلی OSIRIS-REx گفت.

در جای دیگر تحقیق ، مقدار زیادی مواد معدنی کربناته در زمین شناسی سیارک واقع شده است ، که نشان می دهد سیستم های گرمابی گسترده ای ، حاوی آب و دی اکسید کربن ، در سراسر بنو و سیارک مادری که در حال حاضر درگذشته است ، وجود دارد.

این اعتبار بیشتری به نظریه اضافه می کند که سیارک ها ممکن است به عنوان نوعی کاشت بذر برای زندگی در سراسر جهان کار کنند.

اخبار مرتبط  هنگامی که معترضین در سراسر بلاروس به پیروزی ریاست جمهوری لوکاشنکو راهپیمایی می کنند ، دریای دریای مردم از طریق مینسک عبور می کند (عکس ، فیلم های ویدئویی) - RT World News

https://www.youtube.com/watch؟v=QunVAWABQSc

ناسا همچنین اکنون موفق به ایجاد یک مدل زمین دیجیتالی سه بعدی از بنو شده است که به عنوان توصیف شده است “انبوهی از آوار به شکل الماس در فضا شناور است.” این مدل با استفاده از ارتفاع سنج لیزری OSIRIS-REx با رزولوشن 20 سانتی متر ایجاد شده است.

این اجازه داد که این صنعت علاوه بر برجستگی برجسته استوایی جسم ، یک سری پشته از قطب به قطب دیگر را نیز کشف کند ، اما اسرار بیشتری در مورد ترکیب سیارک و گذشته خشونت آمیز آن آشکار شود.

محققان اکنون گمان می کنند که سنگ فضایی در سطح خود دارای چگالی بیشتری بوده و نسبت به هسته آن متخلخل تر است ، که ممکن است به توضیح تخلیه های تصادفی مواد که در تمام مدت اتفاق می افتد کمک کند. این تخلیه ها برای مطالعه جاذبه سیارک بسیار ارزشمند است ، زیرا بقایای موجود در نزدیکی محل بیرون ریختن ، همه زیر چشم مراقب کاوشگر ناسا قرار می گیرند.
همچنین در rt.com
مجسمه سنگ فضایی به اندازه آزادی در میان پنج مورد به سمت زمین ناسا را ​​هشدار می دهدپیش بینی می شود هواپیمای OSIRIS-REx در سال 2021 از بنو خارج شود و همه به خوبی پیش می رود ، نمونه را در 24 سپتامبر 2023 به زمین تحویل خواهد داد ، در حالی که ابتدا در دسامبر 2018 به مدار سیارک رسیده بود.

بدنه تحقیقاتی که اکنون تولید شده به طور فزاینده ای نشان می دهد که سیارک هایی مانند بنو می توانند ، در یک برهه از گذشته های دور ، مسئول آوردن پیش سازهای حیات آلی به زمین – و امیدوارم فراتر از آن – باشند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *