ناسا پس از 600000 سال دوری از خانه ، سنگ فضایی را به مریخ بازگرداند – RT World News

به عنوان بخشی از بارگیری آینده ماموریت perseverance ، ناسا قطعه شهاب سنگی موسوم به Sayh Uhaymir 008 AKA SaU 008 را ارسال می کند ، از جایی که در حدود 600،000 سال پیش آمده است: مریخ.

ماموریت مریخ نورد 2020 ناسا perseverance قرار است در روز پنجشنبه از کار خود خارج شود ، اجازه آب و هوا را می دهد و کاوشگر از SaU 008 به عنوان مرجع زمین شناسی محلی برای کالیبراسیون سنسورهای خود هنگام فرود استفاده می کند.

این قطعه خاص از سنگ در واقع تقریباً نیم میلیون سال پیش مریخ را ترک کرد ، که توسط یک ستاره دنباله دار یا سیارک از کره زمین جدا شد. این سرزمین بیابان های بی تاب فضا را سرگردان می کرد تا اینکه سرانجام 1000 سال پیش در زمین فرو بریزد ، تنها در سال 1999 در عمان کشف شد.

وی گفت: “این حدود 450 میلیون سال پیش شکل گرفت ، توسط یک سیارک یا دنباله دار تقریبا 600،000-700،000 سال پیش از مریخ منفجر شد و سپس روی زمین فرود آمد. ما دقیقاً نمی دانیم چه زمانی ، اما شاید 1000 سال پیش. و اکنون دوباره به مریخ برمی گردد ، “ کارولین اسمیت در موزه تاریخ طبیعی انگلستان گفت.

اخبار مرتبط  ساکنان ملبورن برای نقض قوانین قفل بهانه های خنده داری می آورند ، زیرا جریمه های گیج کننده 20 میلیون دلاری صادر شده است - RT World News

حبابهای بنزینی ریز که در داخل سنگ به دام افتاده اند ، کاملاً مطابق با شرایط جوی موجود در سیاره سرخ است ، بنابراین یک برش کوچک از سنگ قرار است بر روی طیف سنج SHERLOC (اسکن محیط های قابل سکونت با رامان و لومینسانس برای ارگانیک و مواد شیمیایی) نصب شود.
همچنین در rt.com
چهار سیارک برای شلیک بر فراز زمین در یک روز ، پس از هشدار فضانوردان 1 میلیون آنجا وجود دارد که می تواند به ما ضربه بزندشركت SHERLOC از طريق آناليز ليزر ، 10 ماده را كه در معرض جو ماريخ قرار دارد ، آزمايش خواهد كرد.

“ابزار SHERLOC فرصتی ارزشمند برای آماده سازی برای پرواز در فضا و همچنین انجام تحقیقات علمی اساسی در سطح مریخ است.” می گوید: محقق SHERLOC و سرپرست مواد فرازمینی مارک فریز ، از مرکز فضایی جانسون.

“این یک روش مناسب برای آزمایش مواد است که فضانوردان آینده هنگام ورود به مریخ از آن محافظت می کنند.”

این ماموریت قرار است در فوریه 2021 در دهانه 49 کیلومتری Jezero در فاصله 30 کیلومتری قرار گیرد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *