ناسا پنج سیارک در مسیر امروز ، در حالی که دانشمندان ماموریت دفاع سیاره ای را برای قاتل سیاره آپوفیس در سال 2029 در نظر می گیرند – RT World News

ناسا بیش از پنج سیارک که انتظار می رود در مجاورت زمین وزوز کنند زنگ خطر “جسم بالقوه خطرناک” را به صدا درآورده است. این در حالی است که جامعه نجوم در مورد تهدیدهای ناشی از سیارک Apophis “خدای هرج و مرج” بحث می کند.

با همه حساب ها ، سال 2020 یک جهنم سال سخت بوده است ، و با پایان کار ، قابل درک است که بسیاری از مردم تعجب می کنند که آیا بشریت به سال 2021 می رسد ، بنابراین هشدارهای ناسا در مورد ازدحام سیارک های ورودی یک خبر ناخواسته است.

روز دوشنبه ، نه یک بلکه پنج سیارک وارد حیاط خلوت کیهانی ما می شوند.

اولین بار VR4 2020 است ، قطر آن 27 متر (حدود پنج زرافه) است که با سرعت 2.2 میلیون کیلومتر از سیاره عبور خواهد کرد.

اندکی بعد نزدیکترین برخورد از نوع سنگ فضایی خواهد بود ، زیرا قطر تلفن (11 متر) 2020 VM5 ، با 426000 کیلومتر فاصله دارد. برای بیان این مطلب ، میانگین فاصله زمین و ماه حدود 239000 مایل (385،000 کیلومتر) است ، بنابراین برای راحتی بسیار نزدیک خواهد بود اما خیلی نزدیک نیست.

موارد برجسته عقب عبارتند از: VA3 نه متری 2020 ، در فاصله 4.2 میلیون کیلومتر. 13 متر 2020 VS1 در 2.8 میلیون کیلومتر ؛ و در آخر ، VB3 2020 خواهد بود ، اندازه گیری دو برابر ارتفاع مایکل جردن (یا چهار متر) در 589،000 کیلومتر.

با این حال ، این پروازها در مقایسه با تهدیدهای سیارک 99942 آپوفیس کم رنگ هستند.
همچنین در rt.com
سیارک “Planet-killer” Apophis SPEEDS UP در مسیر حرکت به زمین ، می تواند در سال 2068 حمله کند – مطالعهاخبار مرتبط  ال Pais ادعا می کند که تعداد کشته های Covid-19 در اسپانیا می تواند 60 درصد بیشتر از آنچه گزارش شده است ، باشد - RT World News

این سنگ فضایی به طول 370 متر در سال 2004 کشف شد و در رده چهارم لیست بزرگترین تهدیدهای سیارک برای زندگی روی کره زمین ناسا قرار دارد. در حالی که احتمال برخورد آپوفیس با زمین در سال 2068 چیزی در منطقه یک در 150،000 است ، این سیارک همچنین قرار است در آوریل 2029 از سیاره ما بازدید کند و اکنون جامعه علمی گمان می کند این پرواز خاص ممکن است بسیار نزدیک تر از قبلاً محاسبه شده است.

از نزدیكی حداكثر احترام به شتاب یاركوفسكی داده می شود ، پدیده ای كه در آن یك سیارك به طور نامتقارنی به پیشرانه می رسد ، زیرا مواد شیمیایی در سمت خورشید منبسط می شوند و فوران می كنند ، و مدار خود را از طریق انفجارهای جزئی و انفجارهای گاز تغییر می دهد.

با توجه به ارائه سخنرانی در انجمن علوم سیاره در انجمن علوم سیاره ای آمریکا که توسط ستاره شناس دیوید ثولن از دانشگاه هاوایی ارائه شد ، رویکرد نزدیک Apophis در آوریل 2029 ، ممکن است در مدار برخی از ماهواره های ارتباطی ما باشد.

“دانش اولین خط دفاع سیاره ای است و برخورد آپوفیس 2029 یک فرصت در هر هزار سال است” م Instituteسسه سیاره قمری و سیاره افزود ، در حال حاضر بحث در مورد پتانسیل آغاز شده است “ماموریت های احتمالی درجا” در هیئت مدیره “کودک پوستر سیارک های خطرناک”.
همچنین در rt.com
ستاره شناسان “بسیار هیجان زده” فعالیت روی ترکیبی کمیاب از دنباله دار و سیارک CENTAUR را کشف می کنندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *