نامزد خاشقجی از ولیعهد سعودی و 20 نفر دیگر به جرم قتل روزنامه نگار در دادگاه ایالات متحده شکایت کرد – RT World News

نامزد جمال خاشوگی روزنامه نگار مقتول از محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و بیش از دوازده دستیار و مقام در دادگاه آمریکا شکایت کرده و آنها را به برنامه ریزی و اجرای ترور متهم کرده است.

دادخواست مدنی روز سه شنبه توسط هاتیس چنگیز ، نامزد روزنامه نگار فقید ، در کنار سازمان غیردولتی که وی ماه ها قبل از مرگش تأسیس کرد ، “دموکراسی در جهان عرب” (داون) ، هر دو خواستار خسارت نامشخص علیه بن سلمان و 29 مقام سعودی شدند.

“این دادخواست به دنبال پاسخگویی به مسئولین آدم ربایی ، شکنجه ، ترور و تکه تکه کردن بی رحمانه یک مقیم ایالات متحده ، آقای خاشوگی است.” وکیل Cengiz ، کیت هارپر ، در یک کنفرانس خبری گفت. “این دادخواست همچنین جستجوی تمام حقیقت است.”

ادعا می شود که 30 متهمی که در این شکایت ذکر شده اند ، وارد عمل شده اند “در یک توطئه و با پیش بینی” برای کشتن ستون نویس واشنگتن پست ، در حالی که بن سلمان متهم شده است که دستور قتل را راهی برای “وکالت آقای خاشقگی را در ایالات متحده متوقف کنید ، عمدتا به عنوان مدیر اجرایی شاکی DAWN ،” استدلال ولیعهد سازمان را به عنوان یک سازمان مشاهده کرد “تهدید وجودی”

اگرچه بن سلمان مسئولیت مرگ را پذیرفته است و آن را گفته است “زیر ساعت من اتفاق افتاد” وی به عنوان ولیعهد ، مرتباً دستور قتل خود خاشقگی را رد كرد ، كه به نظر وی “جنایت فجیع.”
همچنین در rt.com
خانواده خاشوگی احکام زندان را به جرم قتل “احکام عادلانه” خوانده است زیرا نامزد سابق “مسخره عدالت” را منفجر می کنددر حالی که قتل خاشقگی در اصل منجر به مجازات اعدام برای پنج مظنون در دادگاه سعودی در ماه دسامبر گذشته شد ، و سه نفر دیگر به مجازات طولانی زندان محکوم شدند ، خانواده این روزنامه نگار در ماه مه با استفاده از مقرراتی در قانون عربستان سعودی اجازه عفو را برای خانواده های قربانیان صادر کردند قاتلان متهم

اخبار مرتبط  فرانسه در حالی که هزاران نفر به خیابانهای پاریس می آیند در سوگ معلم سر بریده شده (VIDEO) - اخبار جهانی RT

دور دوم احکام ماه گذشته پس از یک دادگاه محرمانه ، که در آن پنج مرد به 20 سال زندان و سه نفر دیگر تا یک دهه محکوم شدند ، صادر شد. با این حال ، Cengiz – که در هنگام ورود نامزد دیرهنگام خود به خارج از کنسولگری عربستان منتظر ماند تا اسناد ازدواج را بدست آورد ، هرگز مجدداً تجدید نظر نکند – احکام بسیار ناخوشایند تر را به عنوان یک “تمسخر کامل عدالت” اشاره به انبوهی از سوالات بی پاسخ در پرونده.

“مقامات سعودی پرونده را می بندند بدون اینکه جهان از حقیقت کسی که مقصر قتل جمال است را بداند. چه کسی آن را برنامه ریزی کرده ، چه کسی آن را سفارش داده است ، جسد او کجاست؟ اینها اساسی ترین و مهمترین س questionsالاتی هستند که کاملاً بی پاسخ مانده اند. “ او پس از صدور احکام جدید توییت کرد.
همچنین در rt.com
“کوتاه استانداردهای ترکی و بین المللی”: آنکارا حکم خاشقگی را منفجر می کند و از ریاض پاسخ بیشتری می خواهددادخواست جديد Cengiz بر اساس قانون حمايت از قربانيان شكنجه در سال 1991 تشكيل شد كه اجازه مي دهد پرونده هاي مدني عليه مقامات خارجي متهم به شكنجه يا قتل هاي خارج از دادگاه تشكيل شود. در پرونده های قبلی این قانون مبالغ زیادی خسارت به قربانیان اعطا شده است ، مانند حکم 1995 علیه هکتور گراماوو ، وزیر دفاع گواتمالا ، که دستور داده شد 5 میلیون دلار به متهم خود پرداخت کند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *