ناو هواپیمابر و ناوچه هلی کوپتر ساخت داخل ، در میان تنش با آمریکا ، به رزمایش نیروی دریایی ایران در اقیانوس هند می پیوندند – RT World News

ایران برای آزمایش دو جدیدترین کشتی جنگی ساخته شده در داخل کشور خود ، در دریای هند رزمایش دریایی را آغاز کرده است. این مانور در میان تنش ها با ایالات متحده و چند روز پس از تصرف یک نفتکش کره جنوبی توسط ایران انجام می شود.

معاون هماهنگی فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران ، دریادار حمزه علی کاویانی ، گفت که هدف از تمرین دو روزه “اقتصاددار 99” آزمایش توانایی “واکنش به موقع و موثر” در برابر تهدیدات دشمن.

ناو هلی کوپتر ساخت داخل ‘Makran’ روز چهارشنبه رسماً به نیروی دریایی پیوست. یک خبرنگار Press TV کشتی جدید را یکی از کشتی های توصیف کرد “بزرگترین و بزرگترین” کشتی های جنگی که توسط تهران توسعه یافته است. رسانه های محلی گزارش دادند که می تواند 1000 روز بدون لنگر انداختن سفر کند.

به نقل از فرمانده دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: این کشتی می تواند هفت بالگرد را حمل کند. بر اساس گزارش ها ، “ماکران” از دیگر کشتی های جنگی در طول عملیات در اقیانوس هند ، دریای سرخ و تنگه استراتژیک باب المندب ، که دریای سرخ را با خلیج عمان متصل می کند ، پشتیبانی خواهد کرد.

کشتی دیگری که به ناوگان دریایی جمهوری اسلامی پیوسته است ناو موشکی “Zereh” است که وظیفه دفاع از آبهای جنوبی کشور را دارد.

این مانور در میان تنش های شدید بین ایران و ایالات متحده انجام می شود “حداکثر فشار” بخش تحریم ها بخش های انرژی و مالی ایران را هدف قرار داده است. در ابتدای سال گذشته ، هنگامی که یک حمله هوایی آمریکایی ها در عراق ، یک فرمانده ارشد نظامی ایران را کشت ، این کشورها ظاهراً در آستانه جنگ بودند.

اخبار مرتبط  از آخرالزمان هوش مصنوعی جلوگیری می شود؟ شبکه های عصبی اکنون آنقدر هوشمند هستند که می توانند بدانند چه زمانی نباید به آنها اعتماد کرد - اخبار جهانی RT

هفته گذشته ، پنتاگون تصمیم خود را برای کشیدن ناو هواپیمابر USS Nimitz از خاورمیانه لغو کرد. کشتی در منطقه خواهد ماند “به دلیل تهدید اخیر رهبران ایران علیه رئیس جمهور ترامپ ،” وزیر دفاع ، کریستوفر میلر گفت.

همچنین به دلیل تصرف گاه به گاه تانکرهای ایران در خلیج فارس و همچنین ادعاهایی مبنی بر اینکه تهران دستور بمب گذاری تانکرها را در خلیج عمان در سال 2019 صادر کرده است ، وضعیت متشنج باقی مانده است. مقامات در ایران هرگونه دست داشتن در این حملات را رد کرده اند.

در تاریخ 4 ژانویه ، ایران یک نفتکش کره جنوبی را به دلیل تخلفات زیست محیطی توقیف کرد. این حادثه در حالی رخ داد که تهران خواستار انسداد مسدود کردن دارایی های این کشور در بانک های کره جنوبی بود.
همچنین در rt.com
قلدری و نژادپرستی پیروز نخواهد شد: رئیس جمهور ایران از عزیمت ترامپ استقبال می کند ، وی را با شاه سابق مقایسه می کندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *