نبوغ پرواز 4 مریخ را به پایان رساند ، حتی رکوردهای بیشتری را می شکند (عکس ، فیلم) – اخبار جهانی RT

ماموریت Ingenuity ناسا همچنان در سیاره سرخ رکورد می زند ، با سرعت بیشتر و دورتر از همیشه پرواز می کند و در جستجوی حیات میکروبی ، از مریخ نورد Perseverance پیش می رود.

به نظر می رسد این روتوکوپتر از مأموریت اصلی یک ماهه خود پیشی بگیرد ، اگرچه مهندسان ناسا مطمئن نیستند که کاوشگر 1.8 کیلوگرمی (4 پوند) چقدر می تواند دوام بیاورد. توسعه بیشتر ماموریت Ingenuity به این بستگی دارد که چقدر از استفاده طولانی مدت جان سالم به در برد و آیا سود اضافی برای هدف مریخ نورد از جمع آوری نمونه های خاک و سنگ دارد.

“در حالی که Perseverance بر مأموریت علمی خود تمرکز دارد ، ما می خواهیم اطلاعات مربوط به توانایی پشتیبانی عملیاتی هلی کوپتر را جمع آوری کنیم.” Lori Glaze ، مدیر بخش علوم سیاره ناسا ، گفت.

چشم اندازهای نبوغ در سیاره سرخ که دورتر و سریعتر از پرواز پرواز کرده است ، کاملاً باز است: ممکن است همچنان به عنوان یک همدم برای مریخ نورد Perseverance خدمت کند و به هدایت آن به سمت بهترین نمونه های خاک و سنگ کمک کند ، یا در عوض به عنوان یک مسیر یاب برای عبور انسان از منظره مریخ در آینده.

اخبار مرتبط  شریک Assange برای کمک به متوقف کردن استرداد بنیانگذار ویکی لیکس به ایالات متحده ، درخواست CrowdJustice را صادر کرد - RT World News

با این حال ، با توجه به اینکه شب های مریخ می توانند به دمای 130 درجه فارنهایت (-90 درجه سانتیگراد) برسند ، مهندسان مطمئن نیستند كه میكروكوپتر چقدر می تواند چرخه یخ زدگی و ذوب شدن را تحمل كند.

تیم Perseverance امیدوار است که اولین نمونه سنگ خود را از یک صخره سنگی در دهانه Jezero در ماه جولای جمع آوری کند.
همچنین در rt.com
بگذار پرواز باشد! ویدئوی باورنکردنی نشان می دهد که نبوغ ناسا دور و سریعتر از هر زمان دیگری در مریخ پرواز می کندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *