نتانیاهو ، علی رغم نگرانی قبلی درباره جت های F-35 ، می گوید اسرائیل با معامله ایالات متحده و امارات متحده عربی در مورد “سیستم های خاص تسلیحاتی” مخالفت نخواهد کرد – RT World News

دولت اسرائیل می گوید با وجود اینکه تل آویو کمتر از دو هفته پیش با چنین معامله ای مخالفت کرده بود ، با اشاره آشکار به هواپیماهای جنگنده F-35 ، با فروش “سیستم های تسلیحاتی خاص” به امارات متحده عربی مخالف نخواهد بود.

نخست وزیر بنیامین نتانیاهو و وزیر دفاع بنی گانتز روز جمعه تأیید کردند که اسرائیل از تهیه اسلحه از ابوظبی از واشنگتن جلوگیری نخواهد کرد.

این در حالی است که الی کوهن ، وزیر اطلاعات اسرائیل ، کمتر از دو هفته پیش گفته بود که این کشور با فروش هواپیماهای نسل پنجم ساخت آمریکا به قطر مخالفت خواهد کرد.
همچنین در rt.com
وزیر اسرائیل گفت: “منطقه ما سوئیس نیست” ، در میان نگرانی های قطر برای خرید جت های F-35 از ایالات متحدهو فقط دو ماه پیش ، خود نتانیاهو مخالفت خود را با فروش جنگنده های پنهانکار اعلام کرد “به هر کشور در خاورمیانه”

موضع تازه نرم شده نتانیاهو در مورد معاملات نظامی ایالات متحده با همسایگان خود در حالی رخ می دهد که روابط اسرائیل و همسایگان عرب آن با هدایت واشنگتن از بین می رود. روز جمعه ، سودان آخرین کشور عربی بود که روابط خود را با اسرائیل عادی کرده است ، در حالی که هفته گذشته ، تل آویو در توافق دیگری با میانجیگری ایالات متحده روابط دیپلماتیک خود را با بحرین برقرار کرد.

بیانیه نتانیاهو و گانتز روز جمعه پس از بازگشت وزیر دفاع از ایالات متحده منتشر شد ، جایی که او بیانیه مشترکی را در مورد واشنگتن امضا کرد “تعهد استراتژیک به لبه نظامی کیفی اسرائیل.” در این بیانیه به طور خاص به جنگنده های F-35 اشاره نشده است ، اما گفته شده تل آویو دیگر با فروش واشنگتن مخالفت نخواهد کرد “سیستم های خاص تسلیحاتی” به ابوظبی.

نخست وزیر و وزیر دفاع توافق کرده اند که ، با توجه به این واقعیت که ایالات متحده در حال ارتقا capabilities توانایی های نظامی اسرائیل و حفظ مزیت کیفی خود است ، اسرائیل با فروش این سیستم ها به امارات متحده عربی مخالفت نخواهد کرد.

در یک بیانیه جداگانه ، گانتز ادعا کرد که نتانیاهو از مذاکرات تسلیحاتی بین ایالات متحده و امارات متحده عربی در زمان انعقاد قرارداد صلح امارات و اسرائیل مطلع بوده است ، اما این اطلاعات را پنهان کرده است.

اخبار مرتبط  افراد ترنسجندر و "متنوع جنسیتی" شش برابر بیشتر از افراد مبتلا به بیماری اوتیسم ، احتمالاً بالاتر تشخیص داده می شوند - مطالعه - RT World News

در همین حال ، انور گارگاش وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در ماه اوت گفت که توافق صلح اسرائیل برداشته شد “هر مانعی” ابوظبی برای خرید هواپیماهای F-35 که مدتهاست بدنبال آن است از ایالات متحده خریداری شود.
همچنین در rt.com
بازوها در هوا؟ توافق صلح امارات متحده عربی و اسرائیل خرید طولانی مدت F-35 را از واشنگتن متوقف کردقوانین ایالات متحده فروش جت و سایر سلاح های پیشرفته را به برخی از کشورهای خاورمیانه تحت اصل حفظ اسرائیل که گفته شد ، محدود می کند “لبه نظامی کیفی” در منطقه کنگره حق دارد فروش سلاح های ایالات متحده را بررسی کند و می تواند وتو را برای چنین معاملات اعمال کند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *