نتانیاهو ادعا می کند که اسرائیل مذاکرات پنهانی بسیاری با کشورهای عربی برای عادی سازی روابط انجام داده است – RT World News

نخست وزیر بنیامین نتانیاهو در گفتگو با امارات متحده عربی پس از پایان دادن به تحریم اقتصادی دولت یهود ، در حال مذاکره با “بسیاری” از کشورهای عربی است که برای برقراری روابط با اسرائیل “همسو هستند”.

“بسیاری از جلسات غیر رسمی با رهبران عرب و مسلمان برای عادی سازی روابط با کشور اسرائیل برگزار شده است.” نتانیاهو در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی ایالات متحده و جارد کوشنر ، مشاور ارشد کاخ سفید گفت.
همچنین در rt.com
رهبر امارات متحده عربی با پایان دادن به معامله با میانجیگری ترامپ ، با خاتمه دادن به تحریم اسرائیل ، توافق را پایان دادنخست وزیر از هیچ کشور عربی خاصی که اسرائیل با آنها گفتگو می کند نام نبرد ، اما گفت که دیگر رهبران مسلمان برای صلح با کشورش صف کشیده اند. تصمیم امارات برای عادی سازی روابط با اسرائیل فلسطین را از این تصمیم محروم کرده است “وتو” در مورد صلح بین دولت یهود و جهان عرب.

“اگر باید منتظر فلسطینی ها باشیم ، باید برای همیشه صبر کنیم. دیگر نه،” او اضافه کرد.

این تحولات پس از آن رخ داد که شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان ، رئیس جمهور امارات متحده عربی ، فرمان لغو قانون 1972 مبنی بر منع هرگونه معامله بین امارات و اسرائیل را امضا کرد. این اقدام به توافق عادی سازی با میانجیگری ایالات متحده و امضای دو کشور در اوایل ماه جاری منجر می شود.

اخبار مرتبط  مستند RT شروع به استفاده از همه گیر Covid-19 در جهان WORLD TOUR - RT World News

این معامله مورد انتقاد شدید مقامات فلسطینی و همچنین برخی دیگر از کشورها مانند ترکیه قرار گرفت که ابوظبی را به خاطر دستیابی به منافع خود به خیانت به آرمان فلسطین متهم کردند.
همچنین در rt.com
اسرائیل در اقدامی که فلسطینیان آن را محکوم کرد ، رهبر واقعی امارات را به اورشلیم دعوت می کندبا این حال ، امارات متحده عربی ظاهراً قصد دارد به مسیر انتخابی خود پایبند باشد – روز دوشنبه ، اولین پرواز مستقیم بین اسرائیل و امارات متحده عربی یک هیئت مشترک ایالات متحده و اسرائیل به رهبری کوشنر و مایر بن شبات مشاور امنیت ملی اسرائیل را به کشور عربی منتقل می کند. همچنین انتظار می رود طی هفته های آینده یک هیئت وزارت دفاع اسرائیل به ابوظبی سفر کند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *