نتانیاهو واشنگتن را به دلیل الحاق متوقف کرانه باختری متهم می کند ، می گوید ترامپ “مشغول کارهای دیگر است” – RT World News

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو با ابراز ناامیدی از برنامه های متوقف شده برای الحاق کرانه باختری ، سرزنش عدم تمایل واشنگتن در تصویب این اقدام را مقصر دانست.

وی گفت: “از همان ابتدا مشخص بود كه اعمال حاكمیت فقط با توافق آمریكا انجام می شود. در غیر این صورت ، من قبلاً این کار را انجام می دادم ، “ نتانیاهو به کانال 20 اسرائیل گفت. وی ادعا كرد كه رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ اکنون “مشغول كارهای دیگر” و آن است “موضوعات مهم برای اسرائیل” در حال حاضر اولویت اصلی واشنگتن نبودند.

این الحاق ، که بخشی از “برنامه صلح” ترامپ برای منطقه است ، ابتدا قرار بود در ماه ژوئیه آغاز شود. طبق برنامه کاخ سفید ، اسرائیل 30 درصد از سرزمین های اشغالی را که در طول جنگ شش روزه سال 1967 از اردن تصرف کرده بود ، جذب می کند. بقیه ساحل غربی توسط فلسطینی ها اداره می شود ، اما سیاست های امنیتی و مرزی توسط اسرائیل تصمیم می گیرد.

بیش از 460،000 اسرائیلی در این شهرکها زندگی می کنند ، که بر خلاف قوانین بین المللی ساخته شده اند ، و الحاق این فلسطینی ها به یک قطعه قابل توجهی از قلمرو خود تبدیل خواهد شد. جناح های فلسطین این پیشنهاد را به محض ورود ، مرده اعلام کردند.

اخبار مرتبط  پزشک شخصی پاپ فرانسیس در اثر Covid-19 درگذشت ، زیرا پونتیف تعمید برنامه ریزی شده را از دست داد - RT World News

با این حال ، گزارش شده است که دولت ترامپ مایل به تأیید نهایی برای پیشبرد با الحاق نیست. نتانیاهو در آغاز ماه اوت گفت که منتظر اعلامیه واشنگتن است “اعمال حاکمیت” به کرانه باختری
همچنین در rt.com
ساعت: هزاران معترض محل اقامت نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو در اورشلیم را محاصره کرده انداگرچه کاخ سفید در ابتدا حامی الحاق بود ، اما این طرح مخالفت تقریباً متفقاً در جامعه بین المللی به وجود آورد.

اگر این پیوست در هفته های آتی اتفاق نیفتد ، ممکن است که بتوان آن را به طور نامحدود متوقف کرد. نتانیاهو هم اکنون با بنی گانتز نخست وزیر جایگزین در حال جنگ بودجه است. اگر بودجه تا پایان ماه اوت تصویب نشود ، اسرائیل مجبور خواهد شد انتخابات دیگری برگزار کند و الزامات الحاق را برای آینده قابل پیش بینی قرار داده است. همچنین ترس در تل آویو وجود دارد که اگر ترامپ نتواند انتخابات مجدد در ماه نوامبر را تأمین کند ، می توانند حمایت خود را از دست دهند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *