نتایج اولیه می گوید ، لوكاشنكو با 80 درصد آرا به عنوان رئیس جمهور بلاروس انتخاب شد – اعتراضات گسترده روز انتخابات را نشان می دهد – RT World News

الكساندر لوكاشنكو ، رئیس جمهور بلاروس ، براساس نتایج اولیه منتشرشده توسط كمیته مرکزی انتخابات این كشور ، پیروزی در انتخابات را تضمین كرده است. این مسابقه با اعتراضات ضددولتی روبرو شده است.

لوكاشنكو با 80 درصد آرا مجدداً انتخابات را به دست آورد ، در حالی كه نامزد اصلی مخالف ، سوتلانا تیكانوفسكا ، تقریباً 10 درصد آراء بازیگران را به دست آورد.

نتایج اولیه پس از شروع اعتراضات گسترده در مینسک در طول شب آزاد شد. پلیس برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک آور ، توپ های توپ و سایر سلاح های کنترل جمعیت استفاده کرد.
همچنین در rt.com
درگیری های شدید با پلیس شورش در بلاروس هنگام تجمع معترضین بر سر پیروزی پیش بینی شده لغزش لوکاشنکو (VIDEOS ، عکس)یک نظرسنجی رسمی خروج پیش بینی کرده است که لوکاشنکو 81.35 درصد آرا را به دست می آورد. پیش بینی می شد تیکانوفسایا حدود 8 درصد را کسب کند. روز یکشنبه هواداران مخالف مخالفان به خیابان های مینسک و همچنین برخی دیگر از شهرهای سراسر کشور از جمله گومل ، موگیلف و ویتبسک رفتند و ادعا کردند که نتایج پیش بینی شده جعلی بوده است.

اخبار مرتبط  حقایق جایگزین برای چه کسانی؟ فیس بوک PragerU را پس از چالش با اسطوره خرس قطبی - PragerU را به عنوان "کاهش دید" تحریک می کند - RT World News

به گفته یک مرکز حقوق بشر محلی ، یک نفر در شورش های شب گذشته کشته شد. رئیس کمیته تحقیقاتی بلاروس گفت که به تظاهرکنندگان متهم به انجام اقدامات خشونت آمیز علیه نیروهای امنیتی ، اتهامات کیفری داده خواهد شد. اگر گناهکار شناخته شوند ، می توانستند تا 15 سال زندان روبرو شوند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *