نخست وزیر اتیوپی پس از درگیری Tigray تهدید بحران پناهندگان پیروزی را اعلام کرد – اخبار جهانی RT

نخست وزیر ابی احمد اعلام کرد که غرب ایالت Tigray “آزاد شده” پس از یک هفته جنگ که تهدید به ایجاد یک بحران انسانی ، به دلیل فرار پناهندگان از منطقه است.

ابی روز پنجشنبه به شبکه های اجتماعی رفت و ادعا کرد “منطقه غربی Tigray آزاد شده است.” با این حال ، وی اجازه ورود رسانه ها ، سازمان های بشردوستانه یا ناظران مستقل به منطقه را نداده است. در پاسخ ، دولت منطقه Tigray اتیوپی وضعیت اضطراری محلی را برای مبارزه با این کشور اعلام کرد “حمله به خارج”.

از زمان آغاز جنگ ، بیش از 10 هزار شهروند مجبور شده اند به عنوان پناهنده به سودان فرار کنند ، انتظار می رود بیشتر افراد به دنبال ایمنی باشند. افزایش ترس از جنگ داخلی در این کشور این نگرانی را به وجود آورده است که یک بحران گسترده پناهجویان می تواند کشورهای همسایه منطقه را بی ثبات کند.
همچنین در rt.com
نخست وزیر اتیوپی از عملیات نظامی “محدود” در Tigray دفاع می کند ، زیرا سازمان ملل فعالیت “هشدار دهنده” را محکوم می کنداخبار مرتبط  پلیس در حال تعقیب پدوفیلی از سیزدهمین طبقه FINOR WINDOW به مظنون شدن در قزاقستان می رود - RT World News

پس از کشته شدن صدها نفر در حملات هوایی و جنگ های زمینی دولت اتیوپی ، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد هشدار داد که آژانس ها از ورود مواد غذایی ، بهداشتی و اضطراری مورد نیاز به منطقه جلوگیری می کنند. پیش از این درگیری ، سازمان ملل تخمین زده بود که 600000 نفر در منطقه به کمک های غذایی متکی بودند.

Tigrayans ادعا کرده است که پس از انتخابات Abiy و امتناع جبهه آزادیخواهی Tigray (TPLF) از شرکت در سازماندهی مجدد ائتلاف حاکم ، به مدت دو سال تحت تعقیب قرار گرفته اند. ابی در 6 نوامبر هنگام راه اندازی شرایط اوج گرفت “محدود” عملیات نظامی در منطقه Tigray کشور به “بازگرداندن حاکمیت قانون” پس از اتهام TPLF به “توهین جنایی و سازش ناپذیری.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *