نخست وزیر اسرائیل ، نتانیاهو و رقیب گانتز موافقت خود را برای تشکیل دولت “وحدت” برای جلوگیری از انتخابات دیگر – RT World News

رسانه های اسرائیلی گزارش دادند ، بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل با توافق با بنی گانتز رقیب به منظور تشکیل “دولت وحدت” که سرانجام یک سال بن بست سیاسی را شکست ، به توافق رسیده است.

در بیانیه ای ، حزب راست لیکود راست گرای نتانیاهو و حزب لیبرال و متمایل به حزب گرتس گانتز گفتند که آنها پس از انتخابات سپتامبر و مارس در مورد توافق وحدت توافق کرده اند که هیچ یک از طرف ها اکثریت کافی برای تشکیل دولت را به دست نیاوردند.

براساس گزارش رسانه های اسرائیلی ، نتانیاهو و گانتز سمت نخست وزیری را بصورت دورانی حفظ می کنند. نتانیاهو برای نخستین بار به مدت 18 ماه نخست وزیر نخست وزیر خواهد بود ،

دو رئیس حزب مذاکرات مربوط به تشکیل دولت را ماه گذشته آغاز کردند و این حرکت توسط بسیاری از هواداران گانتز به عنوان خیانت تلقی شد. طبق گزارش ها ، رهبر آبی و سفید به منظور تلاش برای دستیابی به توافق ، دو ساعت صبح دوشنبه با نتانیاهو دیدار و گفتگو کرد. نخست وزیر هفته ها مفهوم تشکیل دولت اضطراری ملی را تحت فشار قرار داد ، اما گانتز تمایلی به دنبال این ایده نداشت.

اخبار مرتبط  اردوگاه مهاجر پر جمعیت یونان گزارش اولین مورد ویروس کرونا - اخبار جهانی RT

رئیس جمهور اسرائیل ، ریوون ریولین ، هفته گذشته وظیفه تشکیل دولت جدید را به دست کنست (پارلمان) برعهده داشت ، این بدان معناست که هر قانونی که بتواند 61 امضا کننده را جمع کند ، می تواند دولت ائتلافی را تشکیل دهد. اگر توافق صورت نگرفته بود ، اسرائیل در حدود 90 روز با انتخابات دیگری روبرو می شد.
همچنین در rt.com
تظاهرکنندگان ضد نتانیاهو در اسرائیل با نگه داشتن فاصله اجتماعی ، اعتراض بی نظیری را برگزار می کنند (عکس ، VIDEOS)نتانیاهو با پرونده های رشوه خواری و کلاهبرداری روبرو است ، انتظار می رود دادگاه او در تاریخ 24 ماه مه آغاز شود. 17

این زوج در مورد موضوعات کلیدی از جمله رویکرد آنها به دیدگاه صلح و سعادت سعودی در آمریکا برای حل و فصل مناقشه با فلسطین اختلاف نظر داشتند. آنها همچنین بر سر این اختلاف بودند که کدام حزب کنترل مواضع ارشد کابینه را به دست خواهد گرفت.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *