نخست وزیر اوربان پس از انتقاد از برنامه ایمن سازی اتحادیه اروپا – می گوید مجارستان برای ساخت واکسن خود کارخانه ای احداث می کند – RT World News

نخست وزیر مجارستان ویکتور اوربان گفته است که این کشور به تسهیلات جدیدی برای اطمینان از تولید مداوم واکسن داخلی و تولید کابین Covid-19 خود نیاز دارد.

Orban استدلال کرد که “یک کشور جدی” تنها به گرفتن واکسن و سایر تجهیزات پزشکی حیاتی از خارج از کشور اعتماد نمی کند.

دولت دستور ساخت یک کارخانه تولید واکسن در دبرسن را داده است ، این گیاه به اندازه کافی بزرگ خواهد بود که اگر دانشمندان ما واکسن تولید کنند ، می توانیم آن را به مقدار زیاد تولید کنیم.

دانشگاه دبرسن (UD) موافقت نامه ای را با آژانس ارشد پزشکی کشور امضا کرد تا در زمینه ایجاد گیاه واکسن ملی کار کند ، که یک تأمین پایدار واکسن را تضمین می کند.

میكلوس كاسلر ، وزیر منابع انسانی گفت كه این ابتكار عملی خواهد شد “تولید مجدد واکسن” در مجارستان و به عنوان مرکز تحقیقات واکسن خدمت خواهد کرد.

افسر ارشد پزشکی کشور ، سیسیلیا مولر ، اوایل ماه جاری گزارش داد که UD در حال تولید واکسن Covid-19 است که مکانیسم آن مشابه واکسن آنفلوانزا است.

اخبار مرتبط  "خائن به کشاورزان!" معترضین علیه پیشنهاد ممنوعیت پرورش پوست در خارج از مقر حزب حاکم در ورشو (VIDEOS) تجمع کردند - RT World News

“بدیهی است که من نمی توانم تاریخ دقیق آن را از قبل بیان کنم ، اما امیدوارم که به زودی بتوانیم این واکسن را تولید کنیم” او گفت.
همچنین در rt.com
مجارستان اولین کشور اتحادیه اروپا است که واکسن Sputnik V روسیه علیه Covid-19 را تأیید می کند ، زیرا امارات متحده عربی مجوز جیب را نیز صادر می کندمقامات مجارستان بارها و بارها با سرعت در مورد انتشار واکسن Pfizer / BioNTech توسط بروکسل ابراز نارضایتی کرده و خاطر نشان کردند که میزان واکسیناسیون در اتحادیه اروپا در مقایسه با کشورهایی مانند انگلیس ، ایالات متحده و اسرائیل کمتر است.

روز پنجشنبه ، بوداپست اسپوتنیک V ساخت روسیه و واکسن تولید شده توسط دانشگاه آکسفورد و AstraZeneca را برای استفاده اضطراری تأیید کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *