نخست وزیر ایرلند به نمایندگی از دولت به دلیل “اشتباه نسلی عمیق” بر ساکنان خانه مادر و نوزاد – عذرخواهی کرد – اخبار جهانی RT

نخست وزیر ایرلند پس از تحقیق در مورد خانه های مادر و نوزادان این کشور ، که “یک سطح وحشتناک مرگ و میر نوزادان” را در این موسسات نشان داد ، از طرف دولت عذرخواهی کرد.

نخست وزیر میخائیل مارتین روز چهارشنبه در صحبت با قانونگذاران از طرف دولت بخاطر این امر عذرخواهی کرد “اشتباه عمیق و نسلی” از بازماندگان خانه های مادر و نوزاد بازدید کرد.

من بخاطر شرم و ننگی که به آنها تحمیل شد عذرخواهی می کنم و برای بعضی ها تا امروز سنگین است. “ مارتین گفت.

در عذرخواهی ، می خواهم تأکید کنم که هر یک از شما به خاطر اشتباهات دیگران در یک م institutionسسه بوده اید. هر یک از شما بی تقصیر است ، هر یک از شما هیچ کار اشتباهی نکرده اید و چیزی برای شرمندگی ندارید. هر یک از شما بسیار بهتر است.

گزارشی از تحقیق رسمی که شش سال در ساخت بود ، حاکی از آن است که حدود 9000 کودک در 18 م institutionsسسه در سراسر ایرلند جان خود را از دست داده اند ، که نمایانگر 15 درصد از کل کسانی است که در خانه ها به دنیا آمده اند.

مارتین اضافه كرد كه دولت براساس این گزارش عمل خواهد كرد و تغییرات قانونی را ضروری می سازد “حداقل برای التیام زخمهای تحمل شده شروع کنید.”
همچنین در rt.com
دولت ایرلند برای عذرخواهی پس از تحقیقات نشان می دهد “مرگ و میر نوزادان وحشتناک” در خانه های مادر و نوزاد تحت مدیریت کلیسای کاتولیک و ایالتاخبار مرتبط  نخست وزیر سابق ژاپن ، شینزو آبه ، به دلیل رسوایی پرداخت غیرقانونی ، پس از آنکه دادستان ها دلیل کافی برای کیفرخواست او را ندادند ، عذرخواهی کرد - RT World News

مادران مجرد با یک روبرو شدند “فرهنگ خفقان آور ، ظالمانه و زن ستیز به طور وحشیانه” برای دهه ها ، وزیر کودکان کشور ، رودریک اوگورمن ، روز سه شنبه ، هنگام انتشار گزارش تحقیق ، گفت.

کلیسای کاتولیک نیز روز سه شنبه در مورد این گزارش اظهار نظر کرد. اسقف اعظم ایمون مارتین ، ارشدترین مقام کلیسا در ایرلند ، عذرخواهی کرد “بدون رزرو” برای رنج قربانیان م institutionsسسات بین سالهای 1922 و 1998.

“من می پذیرم كه كلیسا به وضوح بخشی از فرهنگی بود كه در آن مردم اغلب انگ ، قضاوت و رد می شدند” او گفت.

خانه های مادر و نوزاد تحت پوشش این تحقیق در قرن 20 تأسیس شد و توسط کلیسا و همچنین مقامات محلی اداره می شد. زنان و دختراني كه خارج از ازدواج باردار شده اند ، از جمله قربانيان تجاوز جنسي ، غالباً براي زايمان به آنجا اعزام مي شدند.

بسیاری از کودکان متولد شده در خانه ها به دلیل محدودیت دسترسی به سوابق ، قادر به ردیابی خانواده خود نبوده اند. آخرین موسسه در اواخر دهه 1990 بسته شد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *