نخست وزیر تایلند متعهد شد که وضعیت اضطراری را لغو کند ، اما معترضان اصرار دارند که او باید 3 روز دیگر این کار را ترک کند – اخبار جهانی RT

نخست وزیر جنگ زده تایلند ، پرایوت چان اوچا ، قول داده است تا وضعیت اضطراری را در بانکوک لغو کند تا تنش با معترضان را کاهش دهد ، اما این کافی نبود که تظاهرکنندگان خواستار استعفای سریع وی شوند.

پرایوت روز چهارشنبه با اصرار بر اینکه آماده است در تلویزیون ظاهر شد “اولین حرکت را برای تنش زدایی از این وضعیت انجام دهید” در پایتخت ، که به مدت سه ماه شاهد اعتراضات گسترده ای بوده است. گفت بلند می شود “وضعیت اضطراری شدید” هفته گذشته در بانکوک معرفی شد اگر هیچ حادثه خشونت آمیزی در طول تجمعات مداوم رخ ندهد

اعتراضات در تایلند اکثراً مسالمت آمیز بوده است و جمعه گذشته داغترین تظاهرات برگزار شد که در طی آن پلیس یک توپ آب بر ضد جمعیت مستقر کرد.
همچنین در rt.com
تماشا کنید: پلیس تایلند در میان استقرار گسترده در بانکوک ، معترضان ضد دولت را با آب بران منفجر کرد“اکنون باید از لبه شیب لغزنده عقب برویم که می تواند به راحتی به هرج و مرج بلغزد.” نخست وزیر اصرار کرد. وی گفت که تلاش برای یافتن نقاط مشترک بین دولت و مخالفان باید از خیابان ها به پارلمان منتقل شود ، جایی که طرفداران پرایوت اکثریت را دارند.

اخبار مرتبط  زمین لرزه ای به بزرگی 6.2 ریشتر در سواحل شیلی رخ داد

اما ژست نخست وزیر برای جلب رضایت معترضان کم بود ، زیرا هزاران نفر دیگر با نقض ممنوعیت اجتماعات سیاسی بیش از پنج نفر به خارج از محل اقامت وی ​​راهپیمایی کردند.

تظاهرکنندگان نامه استعفا را نیز به صورت مسخره نوشته اند که آن را به یکی از مقامات دولتی در ساختمان ارسال کرده اند.

“جنگ ما تمام نشده است تا زمانی که او استعفا ندهد. اگر ظرف سه روز استعفا ندهد ، دوباره با مردم روبرو خواهد شد “ رهبر اعتراض Patsaravalee ‘Mind’ Tanakitvibulpon به جمعیت گفت.

معترضین پرایوت را به تقلب در انتخابات سال گذشته متهم کرده و خواستار یک رای جدید و عادلانه هستند. این تظاهرات به رهبری دانشجویان همچنین سلطنت کشور را هدف قرار داده و می خواهد قانون منع انتقاد از پادشاه ماها واجیرالونگ کورن ، کاهش هزینه های خانواده سلطنتی و محدودیت در اختیارات پادشاه برای کنترل امور مالی و واحدهای نظامی.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *