نخست وزیر جدید ژاپن سوگا به دنبال تقویت اتحاد با ایالات متحده و حمایت از روابط پایدار با چین و روسیه است – RT World News

نخست وزیر جدید ژاپن ، یوشیهیده سوگا ، متعهد شده است که سیاست هایی را تقویت کند که اتحاد کشورش را با ایالات متحده تقویت کند و ابراز امیدواری کرد که توکیو روابط پایداری با چین و روسیه برقرار کند.

سوگا این اظهارات را در اولین کنفرانس خبری خود به عنوان نخست وزیر پس از سوگند یاد کرد که در اوایل روز چهارشنبه به عنوان جانشین شینزو آبه ، که پس از نزدیک به هشت سال از کار خود به دلیل بیماری بد استعفا داد ، اظهار داشت. سوگا زیر نظر وی به عنوان دبیر ارشد کابینه خدمت کرده بود ، همچنین به عنوان سخنگوی ارشد دولت فعالیت می کرد.

نخست وزیر جدید ، که گفت در حالی که اصلاحات از جمله مقررات زدایی را تحت فشار قرار می دهد ، به سیاست های رشد “Abenomics” پایبند خواهد بود ، حدود نیمی از اعضای کابینه سلف خود را حفظ کرد.

در جبهه دیپلماتیک ، سوگا 71 ساله گفت که اتحاد ژاپن و آمریکا پایه و اساس سیاست خارجی باقی خواهد ماند. کاخ سفید روز چهارشنبه گفت ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا از مراسم تحلیف سوگا استقبال کرد و مشتاقانه منتظر همکاری با وی برای ادامه “چشم انداز هند و اقیانوس آرام آزاد و آزاد” است.
همچنین در rt.com
شینزو آبه یک رهبر مهم جهان بود و کفش های بزرگی را برای پر کردن به جا می گذاردسوگا در ماه مه سال گذشته سفری سه روزه به واشنگتن داشت و در مورد کره شمالی با مایک پنس معاون رئیس جمهور و مایک پمپئو وزیر امور خارجه گفتگو کرد. دومین سفر خارج از کشور وی به عنوان سخنگوی ارشد دولت به گوام در سال 2015 بود ، تا در مورد انتقال برنامه ریزی شده برخی از تفنگداران دریایی ایالات متحده مستقر در اوکیناوا بحث کند. این گفتگوها در جریان درگیری با ساکنان محلی جنوبی ترین استان ژاپن بر سر یک طرح بحث برانگیز برای جابجایی پایگاه اصلی ایالات متحده در آنجا انجام شد.

اخبار مرتبط  پاکستان جلسه گروه منطقوی Covid-19 را خنثی کرد و با اعتراض به اینکه هند مسئولیت کنفرانس را برعهده دارد - RT World News

در جریان مناظره انتخاباتی حزب حاکم در روز شنبه ، سوگا به رهبری و دیپلماسی آبه ادای احترام کرد. “فکر نمی کنم بتوانم با آن مطابقت داشته باشم ،” او اضافه کرد. “من فکر می کنم موضع دیپلماتیک متناسب با من وجود دارد و من به سبک خودم پایبند هستم ، در حالی که از وزارت خارجه نیز کمک می خواهم.” توشیمیتسو موتگی به عنوان وزیر خارجه در کابینه سوگا ادامه دارد.

گلوبال تایمز گزارش داد ، تحلیلگران چینی انتظار دارند سوگا سیاست های آبه در قبال پکن را ادامه داده و “اختلافات را تحت کنترل داشته باشد”. تحلیلگران گفتند ، با این حال ، استراتژی دیپلماتیک ژاپن احتمالاً با توجه به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آینده ایالات متحده تنظیم می شود.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *